منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • 5 بهترین برنامه های صدور گواهینامه مربیگری سلامت و سلامت

5 بهترین برنامه های صدور گواهینامه مربیگری سلامت و سلامت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
5 بهترین برنامه های صدور گواهینامه مربیگری سلامت و سلامت

چگونه کسب و کار مربیگری سلامت خود را راه اندازی کنید

مدل شش مرحله ای زیر (به علاوه یک نکته جایزه) برای ایجاد کسب و کار مربیگری شما بر اساس چارچوب مربیگری سلامت و تندرستی است که توسط Nudge Coach (گامبیل، 2023) توصیه شده است.

1. بازار هدف خود را مشخص کنید

بسیاری از شیوه های کوچینگ هنگام تلاش برای بازاریابی یک پیشنهاد گسترده برای همه مشکل دارند. شما باید جایگاه خود را شناسایی کنید. در مورد شیوه های بهداشتی، سرگرمی ها یا علایق خود فکر کنید تا جایگاهی را پیدا کنید که بتوانید به راحتی با آن آشنا شوید.

آیا شما عضو یک باشگاه دویدن مسافت طولانی هستید؟ می توانید روی ورزشکاران تمرکز کنید. آیا طلاق گرفته اید؟ شاید بتوانید با والدین مجرد دیگری که با یک سبک زندگی سالم دست و پنجه نرم می کنند آشنا شوید. آیا همیشه عاشق طبیعت بوده اید؟ شاید درمان گیاه شناسی برای شما مهم باشد. با کمی تأمل در خود، می توانید در مورد بازار خاص خود تصمیم بگیرید.

2. تعیین کنید که پروپوزال شما چگونه با مدل مربیگری شما مطابقت دارد

هنگامی که جایگاه خود را شناسایی کردید، باید هدف و مورد تجاری خود را شناسایی کنید تا از قابل اجرا بودن آن مطمئن شوید. به طور کلی عاقلانه است که سعی کنید بین افزایش ارزش طول عمر و افزایش درآمد تعادل ایجاد کنید. شما می خواهید مشتریان خود را حفظ کنید و در عین حال زندگی مناسبی داشته باشید.

3. نقش و مسئولیت خود را مشخص کنید

شما می توانید یک کسب و کار مربیگری را به عنوان یک فرد انفرادی اداره کنید یا با مربی یا مربیان دیگری شریک شوید و تمرینی را شروع کنید. این به مدل کسب و کار ترجیحی شما بستگی دارد، اما می تواند شامل یک توافق نامه ارجاع با یک مربی سلامت، مربی ورزشی یا متخصص تغذیه باشد.

در هر صورت، مدل کوچینگ شما باید شامل این چهار مرحله باشد:

 • صلاحیت مشتری – مطمئن شوید که مشتریان شما در مرحله درست آمادگی هستند
 • مقدمه و مدخل
 • تحویل مداوم محتوا، جمع آوری داده ها و بازخورد
 • ارزیابی برای ارزیابی پیشرفت مشتری

4. فرآیند کوچینگ خود را با جمع آوری داده های مشتری آغاز کنید

هر کسی که وارد کار مربیگری می شود، انتظار بازگشت سرمایه خود را با دستیابی به یک هدف گران سلامت مانند کاهش وزن، احساس بهتر، دویدن ماراتن و غیره دارد. مهم است که پایه‌ای بگذارید که به شما امکان می‌دهد پیشرفت مشتری را به تصویر بکشید.

ابزارهای یادگیری دیجیتال مانند Quenza می توانند به شما در رسیدن به این هدف کمک کنند. جمع آوری داده ها از مشتریان خود و تعیین اهداف با توجه به نقاط قوت آنها، موارد زیر را تضمین می کند:

 • شما می توانید دانش خود را در این زمینه نشان دهید.
 • شما یک معیار برای سنجش پیشرفت دارید.
 • نتایج برای مشتریان ملموس است و آنها بازگشت سرمایه خود را دریافت می کنند.

5. انتخاب فناوری مناسب برای ساده سازی جمع آوری داده ها و پیگیری

در نهایت، اکثر مربیان از نوعی پلت فرم مربیگری آنلاین برای ساده‌سازی داده‌ها، اشتراک‌گذاری محتوا و ارائه بازخورد استفاده می‌کنند. سیستم های متعددی در دسترس هستند که می توانند به خدمات شما ارزش بیافزایند، اما از نظر عملکرد و پیچیدگی متفاوت هستند.

شما باید برنامه آموزشی مناسبی را برای پشتیبانی از تجربه مشتری خود انتخاب کنید، بنابراین پلتفرمی را انتخاب کنید که متناسب با فرآیند شما و تجربه ای که برای مشتریان خود متصور هستید، باشد.

6. یک استراتژی پاسخگویی بر اساس «تکان دادن» منظم و کوتاه ایجاد کنید.

ارزش خدمات مربیگری شما بر اساس ارزش درک شده ای است که به مشتریان خود ارائه می دهید. وبلاگ، کتاب و کاربرگ های شما فقط می توانند این را تقویت کنند. بنابراین، شما باید با یک استراتژی ارتباطی واضح که آنها را در مسیر خود نگه می دارد، در چشمان مشتریان خود ارزش ایجاد کنید.

این باید شامل دو ویژگی کلیدی باشد:

 1. انتظارات را تعیین کنید. تعداد دفعات و هدف ارتباط مداوم را به مشتریان اطلاع دهید.
 2. مختصر باشید درخواست ها و بازخورد شما باید مختصر باشد. بیشتر مکاتبات را در یک تا سه جمله نگه دارید و مطمئن شوید که پاسخ دادن به آن آسان است.

7. این کتاب را بخوانید

با انتخاب روزافزون کتاب‌های عالی در زمینه مربیگری، ایجاد کسب‌وکار، جستجو و بازاریابی، انتخاب کتاب مناسب به یک چالش شگفت‌انگیز تبدیل می‌شود.

با توصیه ما اینطور نیست، همانطور که با مربیان تازه کار نوشته شده است. بنیانگذار ما، Sef Fontane Pennock، این راهنمای عالی را بر اساس سالها تحقیق و همکاری نزدیک با مربیان و درمانگران گردآوری کرده است.

کتاب، 7 ستون تمرین برنده، راهنمای نهایی است که به شما کمک می کند تا تمرین خود را تنظیم کنید و به هر سؤالی که در طرح به خوبی طراحی شده دارید پاسخ می دهد. اگر فقط برای خواندن یک کتاب وقت دارید، این باید باشد.

بهترین نرم افزار دیجیتال و پلتفرم برای تمرین شما

به ناهماهنگی شناختی توجه کنید

استفاده از یک پلتفرم دیجیتال برای حمایت از تمرین مربیگری سلامت و تندرستی، ارائه خدمات را بهبود می‌بخشد و در عین حال با خودکار کردن فرآیندهای تکراری و جمع‌آوری داده‌ها در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند.

هر پلتفرمی که انتخاب می کنید، باید دارای ویژگی های کلیدی زیر باشد:

 • ابزارهای اداری برای تهیه پیش نویس قراردادها، صورتحساب و برنامه ریزی قرار ملاقات
 • ابزارهای ارتباطی از راه دور برای پیامک، چت و تماس ویدیویی
 • نظارت و تجزیه و تحلیل داده ها برای اندازه گیری پیشرفت فردی به سمت اهداف و ترغیب مشتریان به برداشتن گام های بعدی
 • ابزارهای تحویل محتوا برای ارائه فعالیت ها، کلاس های تعاملی، ماژول های آموزشی و ارائه ها
 • سازگار با iOS و اندروید
 • امنیت داده ها (همه فرآیندها باید رمزگذاری شده و با HIPAA و/یا GDPR مطابقت داشته باشند تا از حریم خصوصی و امنیت اطلاعات مشتریان شما اطمینان حاصل شود)

ما چندین مقاله برای کمک به شما در یافتن ابزارهای دیجیتالی مناسب برای تمرین مربیگری سلامت و تندرستی خود داریم، از جمله:

12 روشی که می توانید از Quenza برای مربیگری سلامت استفاده کنید

پلت فرم مربیگریQuenza یک پلت فرم آموزشی دیجیتال جامع است که برای افزایش تعامل، مقیاس‌بندی تمرین شما و ارائه مراقبت خودکار طراحی شده است.

بنیانگذاران PositivePsychology.com و درمانگران و مربیان برجسته آن را توسعه دادند و نیاز به یک برنامه جامع را دیدند.

Quenza شامل ویژگی های زیر است که تحویل، نگهداری و نظارت بر تمرین مربیگری سلامت و تندرستی شما را بهینه می کند.

 1. Activity Builder به شما امکان می‌دهد تمرین‌ها، تکالیف، ارزیابی‌ها و محتوای یادگیری آنلاین ایجاد کنید و آنها را در کتابخانه شخصی خود ذخیره کنید.
 2. Path Builder به شما این امکان را می دهد که یک توالی کاملاً خودکار از فعالیت ها را طراحی کرده و آنها را برای مشتریان خود ارسال کنید. می‌توانید با برنامه‌ریزی فعالیت‌ها با یادآوری‌های خودکار، فرآیند ورود، ورود، ردیابی پیشرفت و پیگیری را خودکار کنید.
 3. کتابخانه افزونه یک کتابخانه از پیش ساخته شده از فعالیت ها و مسیرهای مبتنی بر علم است که پزشکان دوست دارند با مشتریان خود از آن استفاده کنند. آیا برای ایجاد فعالیت ها یا مسیرهای خود وقت ندارید؟ مشکلی نیست!
 4. برنامه مشتری به شما کمک می کند تا با اطلاع رسانی هر بار که فعالیتی را ارسال می کنید، تعامل مشتری را افزایش دهید، یک لیست کارهای شخصی برای هر مشتری با فعالیت های معلق ایجاد کنید، یادآوری خودکار برای فعالیت های عقب افتاده (داخل برنامه یا از طریق ایمیل)، و مجموعه ای از فعالیت های تکمیل شده برای مشتریان برای دانلود به صورت pdf.
 5. ویژگی ردیابی به شما امکان می دهد نتایج و پاسخ های مشتریان خود را نظارت و مدیریت کنید و فایل های پی دی اف با فرمت زیبایی از فعالیت های انجام شده آماده برای دانلود ایجاد کنید.
 6. ویژگی مستندسازی به شما امکان می دهد یادداشت های مشتری را ذخیره کنید، به اشتراک بگذارید و نظر دهید. مشتریان همچنین می توانند از این ویژگی برای یادداشت، بازتاب یا چیزی که می آید استفاده کنند و نوشته های خود را با شما به اشتراک بگذارند.
 7. ویژگی چت به شما این امکان را می دهد که با استفاده از پیام های کاملاً رمزگذاری شده با مشتریان خود به صورت جداگانه و گروهی به طور ایمن ارتباط برقرار کنید. همچنین می‌توانید چت‌ها را برای مرجع بعدی به pdf صادر کنید.
 8. ویژگی گروهی امکان وارد کردن انبوه مشتریان را به گروه‌های حداکثر 50 نفره می‌دهد. سپس می‌توانید چت کنید و فعالیت‌ها و مسیرها را به گروه‌ها ارسال کنید و مشتریان می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. همچنین می‌توانید نتایج دسته‌ای را برای ارجاع بعدی به فایل‌های PDF صادر کنید.
 9. ویژگی فایل ها به شما این امکان را می دهد که تمام اسناد مطالعه، صوتی و تصویری خود را در یک مکان در Quenza ذخیره کنید. شما می توانید فایل ها را با مشتریان خود به اشتراک بگذارید و مشتریان می توانند فایل های خود را با شما آپلود و به اشتراک بگذارند. این تمرین شما را منظم نگه می دارد.
 10. برچسب سفید Quenza به این معنی است که می توانید همه چیز را سفارشی کنید. لوگوی خود را اضافه کنید، رنگ برند خود را انتخاب کنید و انتخاب کنید که چگونه می خواهید آنها را برای مشتریان نشان دهید.
 11. با ویژگی ترجمه، می توانید برنامه مشتری خود را به زبان دلخواه خود انتخاب کنید. Quenza در حال حاضر از زبان های دانمارکی، انگلیسی، آلمانی، یونانی، اسپانیایی، فنلاندی، فرانسوی، هندی، ایتالیایی، نروژی، هلندی، لهستانی، پرتغالی، رومانیایی، روسی، سوئدی و ترکی پشتیبانی می کند.
 12. ویژگی امنیتی تضمین می کند که هر کاری که انجام می دهید محافظت شده و رمزگذاری شده است. می توانید از یک پین شخصی برای یک لایه امنیتی بیشتر استفاده کنید. همه داده ها با رمزگذاری AES-256 پیشرو در صنعت ذخیره می شوند.

با ثبت نام در یک دوره آزمایشی یک ماهه به قیمت 1 دلار بیشتر بیاموزید.

PositivePsychology.com طیف وسیعی از منابع را برای حمایت از شما در تمرین مربیگری سلامت و تندرستی دارد.

ابتدا نگاهی به مقاله مرتبط ما بیندازید که شامل پیوندهایی به بسیاری از ابزارها و الگوهای رایگان است: مربیگری سلامت: جعبه ابزار قالب نهایی شما برای موفقیت.

همچنین می‌توانید مجموعه رایگان دستیابی به هدف ما را دانلود کنید و ابزارهای قدرتمند ارائه شده را امتحان کنید. چند نمونه عبارتند از:

 • با تعیین اهداف فرآیند، تغییر پایدار را درک کنید
  هدف گذاری و کار برای رسیدن به آن یک تکنیک قدرتمند تغییر رفتار است.
 • پیش نمایش هدف
  تجسم اهدافمان با استفاده از هر پنج حواس می تواند به ما کمک کند تا تغییرات مورد نیاز برای اتخاذ یک سبک زندگی سالم تر را ایجاد کنیم.

همچنین می توانید کاربرگ های رایگان زیر را دانلود کنید.

این کاربرگ نقاط قوت گذشته، حال و آینده می تواند به شما کمک کند تا نقاط قوت مشتری خود را شناسایی کنید و چگونه آنها را برای تعیین اهداف ارزشمند سلامتی و تندرستی به کار ببرید.

این ابزار مشارکت 14 روزه به شما و مشتریتان کمک می کند رفتارهای مرتبط با سلامتی را در یک دوره دو هفته ای پیگیری کنید. این می تواند برای ایجاد یک خط پایه از رفتار استفاده شود تا به شما در تعیین اهداف واقع بینانه و دست یافتنی کمک کند که می توانند به طور دوره ای تنظیم شوند، زیرا مشتری شما تغییراتی در رفتار خود ایجاد می کند.

در نهایت، چرا روی برخی از بهترین ابزارهای مبتنی بر علم خود برای تغییر رفتار سرمایه گذاری نمی کنیم؟ 17 تمرین انگیزشی و دستیابی به هدف ما را امتحان کنید تا به مشتریان خود کمک کنید تا انگیزه پیدا کنند، در مسیر خود باقی بمانند و به اهداف سلامت و تندرستی خود دست یابند.

گرفتن پیغام خانگی

مربیان سلامت و تندرستی متخصصان کل نگر تغییر رفتار با مجموعه مهارت های متنوع بسته به تخصص یا جایگاه خاص خود هستند.

کوچینگ سلامت و تندرستی یک صنعت رو به رشد است که تقاضای فزاینده ای را از سوی مشتریان، مراکز درمانی و کارفرمایان که می خواهند نیروی کار خود را سالم و سازنده نگه دارند، تجربه می کند. اخیراً پس از همه‌گیری جهانی COVID-19 و افزایش آگاهی مبنی بر اینکه حفظ تناسب اندام راهی عالی برای پیشگیری و به حداقل رساندن مشکلات سلامتی از همه نوع است، شروع شده است.

امیدواریم این راهنمای گواهینامه مربیگری سلامت و سلامت برای شما مفید بوده باشد و کمک بزرگی در ایجاد یک تمرین مربیگری سلامتی باشد. اگر نکته دیگری دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید، در نظرات با ما در میان بگذارید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. فراموش نکنید که تمرینات سه هدف ما را به صورت رایگان دانلود کنید.