منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • یک کلمه خوب – روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

یک کلمه خوب – روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
یک کلمه خوب - روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

توسط لوسی بتز، لورن آبل، سارا بوگلاس و یونا استیر

15 نوامبرهفتم آغاز هفته مبارزه با قلدری اتحاد ضد قلدری است. در سال 2020، 80 درصد از مدارس در هفته مبارزه با قلدری شرکت کردند که به حدود 7.5 میلیون کودک رسید. موضوع امسال کلمه خوبی است.

گروه تحقیقاتی قلدری و رفتار پرخاشگرانه بار دیگر دانشجویان و کارکنان دانشگاه ناتینگهام ترنت را تشویق می کند تا با پوشیدن جوراب های عجیب و غریب در روز دوشنبه 15 از هفته مبارزه با قلدری حمایت کنند.هفتم نوامبر.

امسال ما همچنین همه را تشویق می کنیم که از موضوع هفته مبارزه با قلدری حمایت کنند و “یک کلمه خوب” را پخش کنند. ما یک دیوار فیزیکی و آنلاین مهربانی ایجاد خواهیم کرد. ما از دانش آموزان و کارکنان می خواهیم که یک کلمه محبت آمیز را به صورت فیزیکی یا مجازی ارسال کنند.

یک کلمه خوب - روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت
مهربان باش: ساخته فیبی باکستون

با تشویق دیگران به گسترش مهربانی، امیدواریم که آنها نیز از درگیر شدن در شوخی‌های بالقوه ناخوشایند یا مبهم وقت بگیرند. اذیت کردن یک تجربه رایج برای بسیاری است، به طوری که اذیت کردن بخشی از بسیاری از تعاملات اجتماعی ما است. شوخی دوستانه که به عنوان طنز بین آشنایان شناخته می شود، می تواند راهی برای ارتباط با دوستان و همکاران ما باشد. در این تعاملات، درک مشترکی وجود دارد که هیچ آسیبی در نظر گرفته نشده است و دوستان مرزها را درک می کنند و خط پذیرش کجاست.

با این حال، همانطور که پوشش مطبوعاتی اخیر تجربیات عظیم رفیق در باشگاه کریکت یورکشایر نشان می دهد، رفتاری که به وضوح خارج از تعریف شوخی دوستانه است، هنوز هم می تواند به عنوان متلک خوانده شود. برچسب زدن به این رفتارها ممکن است راهی برای کم اهمیت جلوه دادن خصومت رفتار اصلی باشد. به طور خاص، اصطلاح اذیت کردن را می توان برای اشاره به رفتاری استفاده کرد که در غیر این صورت مضر، آزاردهنده یا قصد ایجاد آسیب دیده می شود.

یک کلمه خوب - روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

یک نظرسنجی از اعضای گروه تحقیقاتی قلدری و رفتار پرخاشگرانه نشان داد که نوجوانان و دانشجویان درک روشنی از مقبولیت اذیت کردن دارند. هر دو گروه در مورد اهمیت زمینه اجتماعی که رفتار در آن رخ می دهد، ماهیت روابط بین افراد درگیر در اذیت کردن و اینکه چه کسی شاهد این متلک است صحبت کردند. هنگامی که این جوک خارج از شبکه دوستان یک فرد دیده می شد، این پتانسیل را داشت که به طور منفی درک شود. به همین ترتیب، اگر هدف مزاحم مبهم باشد، چنین اظهارات و رفتاری به احتمال زیاد به عنوان منفی و بالقوه قلدری تلقی می شود.

ما می دانیم که شوخی می تواند به عنوان بخش مهمی از پیوند اجتماعی عمل کند. با این حال، یافته‌های ما پیچیدگی تمسخر و برخی از چالش‌های شناسایی مرز بین متلک و رفتار منفی را برجسته می‌کند. بنابراین مایلیم همه را در این هفته ضد قلدری تشویق کنیم تا به این فکر کنند که چه زمانی و چرا از متلک استفاده می کنند و مهربانی را گسترش می دهند.

یک کلمه خوب - روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت
اعتبار تصویر Mei-Ling Mirow در Unsplash.com

می توانید با مقاله آنها بیشتر از لوسی، لورن، سارا و یونا در گفتگو بخوانید: هفت راه که طعنه زدن می تواند به قلدری تبدیل شود

و می‌توانید یافته‌های تحقیقاتی بیشتری را در زیربنای این مقالات در اینجا ببینید: –

  • Buglass, SL, Abell, L., Betts, LR, Hill, R., & Saunders, J. (2021). اذیت کردن در مقابل قلدری: دیدگاه یک دانش آموز مجله بین المللی پیشگیری از قلدری، 3، 287-299.
  • Steer، O.، Betts، LR، Baguley، T.، و Binder، JF (2020). “احساس می کنم همه این کار را انجام می دهند” – ادراک و آگاهی نوجوانان از رابطه بین شوخ طبعی، مسخره کردن، و مزاحمت سایبری. کامپیوترها در رفتار انسان، 108، 106297.