"یک مکان امن برای شکست ایجاد کنید" زیرا بخشی از فرآیند یادگیری است. الهام و توصیه از سمپوزیوم انجمن ملی مربیان 2023

“یک مکان امن برای شکست ایجاد کنید” زیرا بخشی از فرآیند یادگیری است. الهام و توصیه از سمپوزیوم انجمن ملی مربیان 2023

من اخیراً در سمپوزیوم انجمن ملی مربیان 2023 شرکت کردم (#ANTF2023) و این شگفت انگیزترین کنفرانسی بود که تا به حال در آن شرکت کرده ام. من می خواهم برخی از چیزهایی را که از آن یاد گرفتم به اشتراک بگذارم زیرا بسیار الهام گرفتم. من در مورد جنبه های فنی پروژه هایی که سخنرانان ارائه کردند صحبت نمی کنم. در عوض، من پیام‌ها و فلسفه‌های کلیدی را که زیربنای این ابتکارات خارق‌العاده هستند به اشتراک می‌گذارم. این وبلاگ شما را با چه کسانی همراهان آموزش ملی معرفی می کند، به دنبال آن پیام های کلیدی که من از این سمپوزیوم برداشتم و با تأملات نهایی من به پایان می رسد. امیدوارم از این مقاله حداقل بخشی از آنچه در مورد ANTF2023 لذت بردم لذت ببرید.

معلمان ملی چه کسانی هستند؟

جایزه کمک هزینه آموزشی ملی (NTF) یک جایزه معتبر برای قدردانی از کمک به آموزش و یادگیری در آموزش عالی است. کار آنها مبتنی بر شواهد است و تأثیر فوق العاده ای بر نتایج دانش آموزان و حرفه معلمی نشان داده است. به طور خلاصه، NTF ها بزرگترین ذهن های پشت سر پیشرفت آموزش و یادگیری در آموزش عالی هستند.

“یک مکان امن برای شکست ایجاد کنید”

طبیعی است که بخواهیم موفق شویم و شکست نخوریم. ترس از شکست نیز طبیعی است. من کلمات “شکست” یا “شکست” را دوست ندارم اگرچه در آموزش عالی در درجه بندی و مشخصات درجه بندی و غیره رایج است. این به این دلیل است که مفاهیم منفی با این کلمه وجود دارد، به این معنی که اغلب می توان آن را درونی کرد و در هویت فرد گنجاند. با این حال، بخشی ضروری از آموزش است. در پانل رفاه در روز اول، دکتر وندی گارنهام (خواننده (روانشناسی)، مدیر تجربه دانشجویی، دانشگاه ساسکس) بحث کرد که “داشتن فضای امن برای شکست” به کاهش اضطراب، ایجاد اعتماد به نفس و حمایت از رشد یادگیرندگان کمک می کند. یادگیرندگان را قادر می‌سازد تا یک کار را با علم به این که یک تمرین یادگیری است، انجام دهند و بدون توجه به نتیجه، بازخوردی برای حمایت از یادگیری خود دریافت خواهند کرد. این موضوع در پانل نوآوری در روز دوم نیز مورد بحث قرار گرفت. از آن درس بگیرید و دوباره تلاش کنید. شجاعت کافی برای تلاش کردن، دانستن اینکه احتمال موفقیت یا شکست وجود دارد، مهم است. من همه شما را تشویق می کنم که شجاع باشید، تمام تلاش خود را انجام دهید، از تجربیات خود درس بگیرید و یاد بگیرید که چگونه بهتر باشید. این کار تنها در صورتی امکان پذیر است که از انجام آن احساس امنیت کنیم.

“قبیله خود را پیدا کن”

من در یک کارگاه آموزشی به رهبری پروفسور جولی هولم (روانشناسی NTU، دانشگاه ناتینگهام ترنت) شرکت کردم. یکی از پیام های کلیدی این کارگاه «قبیله خود را پیدا کن» بود. این اساساً یافتن افرادی است که به آنها احترام می گذارید و آنها به شما احترام می گذارند. آن‌ها برای شما ارزش قائل هستند، برای ایده‌هایتان ارزش قائل هستند و شما را تشویق می‌کنند تا اهدافتان را دنبال کنید. قبیله شما در مواقعی که شکست می خورید از شما حمایت می کند و می تواند به شما کمک کند از آن تجربیات درس بگیرید تا دفعه بعد برای موفقیت تلاش کنید. دانستن اینکه قبیله شما کیست به شما کمک می کند تا ارزش خود، اعتماد به نفس، خودکارآمدی و انعطاف پذیری خود را بسازید. این یک رابطه دو طرفه است، بنابراین شما از دیگران نیز حمایت خواهید کرد، که می تواند رضایت بخش و پاداش دهنده باشد. در رابطه با موارد فوق، دانستن اینکه از حمایت کسانی برخوردار هستید که برای شما ارزش قائل هستند و شما را قضاوت نمی کنند، به شما کمک می کند تا محیطی ایجاد کنید که در آن بهترین تلاش خود را بکنید و بدانید که اگر شکست بخورید، مهم نیست. برای یادگیری از این تجربه پشتیبانی می شود.

“اصیل باشید”

به طور خلاصه، این در مورد این است که بدانید چه کسی هستید، برای چه چیزی ارزش قائل هستید و به توانایی های خود اعتماد داشته باشید. ممکن است دیگران نتوانند شما را درک کنند یا ممکن است شما را قضاوت کنند، اما نگران نظر دیگران نباشید. آنچه را که به آن علاقه دارید پیدا کنید. چه چیزی برای شما معنادار است که وقتی آن را انجام می دهید، رضایت شما را جلب می کند؟ آن را پیدا کنید و بیشتر و بیشتر از آن استفاده کنید. این می تواند به این معنی باشد که شما در دسته بندی هایی قرار نمی گیرید که دیگران امیدوارند شما به خوبی در آن قرار بگیرید. با خودت روراست باش. با دیگران در مورد اینکه چه کسی هستید و چه چیزی را مطرح می کنید باز باشید و آنها به خاطر آن به شما احترام خواهند گذاشت.

باید “ترس و در عین حال سرگرم کننده” باشد

تصویر توسط Pixabay در Pexels.com

در روز دوم، بحث پانل بر اهمیت نوآوری و خلاقیت در یادگیری متمرکز شد. در این بحث، هاله موراویج (مدرس ارشد علوم غذایی در دانشگاه متروپولیتن منچستر؛ بنیانگذار MetMUnch و کارآفرین مواد غذایی) در مورد اینکه چگونه نوآوری یک سفر خلاقانه به سمت بی باک شدن برای آزمایش چیزهای جدید است صحبت می کند. یافتن “شور ذاتی” خود به شما کمک می کند تا شجاعت سرمایه گذاری در کاری را که در تلاش هستید ایجاد کنید. گاهی اوقات این بدان معنی است که شما “ترس و سرگرمی را همزمان” تجربه خواهید کرد، زیرا نوآور بودن می تواند گاهی ترسناک باشد، اما باید سرگرم کننده باشد. اگر سرگرم کننده نیست، چرا این کار را انجام دهید؟ من معتقدم که این فلسفه را می توان در زمینه های دیگر، نه فقط نوآوری، به کار برد. ما باید علایق خود و آنچه را که دوست داریم پیدا کنیم. گاهی اوقات این به معنای تجربه چیزهای جدید است که می‌تواند ترسناک باشد، اما اگر به خود فشار نیاوریم و در مناطق امن خود بمانیم، نمی‌توانیم پیشرفت کنیم و پیشرفت کنیم.

افکار نهایی فعلا

ANTF 2023 تأثیر قابل توجهی بر من و طرز فکرم در مورد نحوه برخورد با کارم داشته است. این باعث شد به ارزش های خودم و اطرافیانم فکر کنم که برای من ارزش قائل هستند و برای من ارزش قائل هستند. این به من اعتماد به نفس داد تا سعی کنم مکان هایی را بیابم که بتوانم خلاق و نوآور باشم بدون اینکه ترس از شکست مانعی برای من باشد. این بدان معنا نیست که من ترسی نخواهم داشت، اما امیدوارم لذت انجام کاری که به آن علاقه دارم بیشتر از ترس باشد. این به من یادآوری کرد که عدم موفقیت به همان اندازه تجربه مهمی است که در مورد چگونگی رشد کردن، موفق بودن است. امیدوارم که پس از خواندن این پیام‌ها مانند من الهام گرفته باشید و این به شما اعتماد به نفس بدهد تا قبیله خود را پیدا کنید، علایق خود را دنبال کنید، چیزهای جدید را امتحان کنید، بدانید که شکست بخشی از فرآیند یادگیری است و مسدود نشوید. با ترس از آن موفق باشید در یافتن چیزهای سرگرم کننده، حتی اگر کمی شما را بترساند!

درباره نویسنده

دکتر ایان ویلسون، مدرس ارشد روانشناسی در روانشناسی NTU است. او در بورس تحصیلی تدریس و یادگیری در روانشناسی، با علایق ویژه در یادگیری قابلیت استخدام و ارزیابی های تأملی کتبی تخصص دارد. Iain در حال حاضر در طول سال تحصیلی 2022-23 در حال ارزیابی مدل جدیدی برای ارزیابی نگارش تأملی و همچنین توسعه منابع برای پشتیبانی از آموزش، یادگیری و ارزیابی تأمل است.