منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه یک مربی شغلی شویم: 12 گواهینامه و دوره

چگونه یک مربی شغلی شویم: 12 گواهینامه و دوره

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه یک مربی شغلی شویم: 12 گواهینامه و دوره

آموزش شغلی: 6 گواهینامه

در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر، هیچ مدرک خاصی برای یک مربی شغلی لازم نیست. با این حال، گواهینامه اثبات حرفه ای بودن و تخصص است که می تواند در بازاریابی خدمات شما مزیت رقابتی ایجاد کند و منجر به سود بیشتر شود.

در اینجا چند گزینه وجود دارد که ما پیدا کردیم.

Udemy

ادمی

Udemy یک گواهی آموزش حرفه ای در آموزش توسعه شغلی ارائه می دهد. این برنامه مربیگری جستجوی شغل پس از همه گیری، توسعه شغلی و نیازهای تغییر شغل را هدف قرار می دهد.

این برنامه به شما امکان می دهد فوراً تمرین کنید و بیش از 21 ساعت آموزش تصویری گام به گام و بیش از 312 منبع قابل دانلود و آماده برای استفاده را ارائه می دهد. این حول فرآیند انتقال شغلی موثر Knowdell می چرخد، که هدف آن کمک به افرادی است که در حال تغییر شغل هستند.

اگر حداقل 35 روز در دوره ثبت نام کنید، بدون هزینه اضافی به برنامه مربیگری سطح 2 نیز دسترسی خواهید داشت. این بخش از برنامه شامل یک تمرین مربیگری عملی است که از شما می‌خواهد آنچه را که یاد می‌گیرید در کار میدانی واقعی به کار ببرید.

به عنوان یک امتیاز، تکمیل این گواهینامه سطح 2 همچنین به شما این حق را می دهد که فهرستی در فهرست راهنمای مربیگری آکادمی مربی جامع داشته باشید.

اگرچه این برنامه معتبر نیست، اما افزودن عالی به مدرک یا گواهینامه و روشی عالی برای پرورش تجربه در این زمینه خواهد بود.

انجمن بین المللی حرفه های کالج شغلی

کالج IAP

IAP Career College یک دوره گواهی آنلاین Career Coach را ارائه می دهد که بسته به برنامه شما می تواند در 4 تا 12 هفته تکمیل شود.

برای دریافت این گواهینامه، با مربیگری شغلی، نحوه ارائه خدمات مربیگری، نحوه راه اندازی کسب و کار خود و نحوه جذب مشتریان خود آشنا خواهید شد.

این برنامه همچنین می تواند به عنوان مکمل برنامه مربیگری دیگر عالی باشد زیرا به هیچ نوع تمرینی نیاز ندارد و توسط آژانس معتبر نیست.

انجمن ملی توسعه شغلی

NCDA

برای نشان دادن تخصص خود به مشتریان خود، ممکن است گواهینامه مشاوره شغلی معتبر انجمن ملی توسعه شغلی را در نظر بگیرید.

این گواهی ممکن است در صورت ارائه تجربه مستند و رعایت معیارهای خاص اعطا شود. این معیارها شامل 600 ساعت تجربه بالینی، 60 ساعت آموزش مداوم تایید شده یا تکمیل دوره های خاص است. برای تنوع گزینه ها برای واجد شرایط بودن برای این گواهی، حتما از وب سایت آنها بازدید کنید.

این گواهینامه برای مربیان اولیه شغلی در نظر گرفته نشده است، اما هنگامی که تمرین خود را شروع کنید، یک مکمل عالی خواهد بود.

انجمن بین المللی مربیان شغلی

IACC

انجمن بین المللی مربیان شغلی سه گواهینامه مربیگری ارائه می دهد:

 • مربی حرفه ای ارشد
 • مربی حرفه ای حرفه ای
 • رزومه نویس حرفه ای ارشد

این برنامه ها به شما امکان دسترسی به یک تجربه عملی جامع، بازخورد زنده نامحدود، و فرصت تماشای کار مربی استاد با مشتریان خود را می دهد.

مرکز اعتباربخشی و آموزش

مرکز اعتباربخشی و آموزش

مرکز اعتباربخشی و آموزش یک برنامه تسهیل کننده توسعه شغلی جهانی (GCDF) ارائه می دهد.

در این برنامه شما ملزم به تکمیل 120 ساعت مطالعه، شرکت در ساعات توسعه شغلی تحت نظارت و پیروی از کد اخلاقی GCDF هستید. با این حال، شما نیازی به شرکت در آزمون ندارید.

چندین ایالت ایالات متحده به طور حرفه ای این برنامه را به رسمیت می شناسند، مانند 23 کشور دیگر.

کارگردانان شغلی

کارگردانان شغلی

Career Directors برای مربیان حرفه ای گواهینامه و آموزش ارائه می دهد. این گواهی های مجازی عبارتند از:

 • مشاور مصاحبه شغلی معتبر
 • کارشناس ارشد کارگردان
 • مربی شغلی معتبر و نویسنده مشخصات

شما به راحتی می توانید این برنامه را تنها در شش هفته تکمیل کنید، سه تا پنج ساعت در هفته صرف کنید، یا بسته به در دسترس بودن شما می تواند تا یک سال طول بکشد.

برای این اعتبارنامه ها هر سه سال یکبار تمدید لازم است.

بهترین دوره ها و گزینه های آنلاین برای در نظر گرفتن

گواهینامه های معتبر توسط سازمان هایی مانند فدراسیون بین المللی مربیگری (ICF) و انجمن مربیگری ارائه می شود.

این برنامه های صدور گواهینامه دقیق شامل ترکیبی از آموزش، تجربه و ارزیابی است. یکی از برنامه های زیر را به عنوان یک گواهینامه مستقل در نظر بگیرید.

موسسه جهانی مربیگری

موسسه جهانی مربیگری

موسسه جهانی کوچینگ سطوح مختلفی از گواهینامه ها را ارائه می دهد، خواه به دنبال شروع یک حرفه مربیگری یا اضافه کردن جایگاهی به کارنامه مربیگری خود باشید.

برنامه مربی حرفه ای گواهی شده شرکت کنندگان را ملزم می کند که دو بار در هفته به مدت هشت هفته ملاقات کنند و شامل یک تمرین آموزشی و مربیگری همتایان در هر هفته است.

نه تنها می توانید جلسات کوچینگ موثری را مشاهده کنید، بلکه به شما مربیگری می شود و در مورد کوچینگ خود بازخورد دریافت خواهید کرد. ICF این دوره را تایید کرده است.

اتحاد آموزش مربی

اتحاد آموزش مربی

گواهینامه اتحاد آموزش مربی در هنر و علم انتقال شغلی مربیگری توسط فدراسیون بین المللی مربی به عنوان چهار واحد آموزش مداوم مربی در رده توسعه منابع تأیید شده است.

این دوره دو هفته ای است و به 90 دقیقه در هفته آموزش از راه دور و دو ساعت خودآموز نیاز دارد.

در این برنامه آموزش مربی مشهور جهان، تعیین خواهید کرد که آیا مربیگری شغلی دعوت واقعی شماست یا خیر. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه در زمینه مربیگری شغلی بمانید، چه چیزی برای ایجاد یک تمرین مربیگری شغلی موفق لازم است، چگونه به مشتریان آموزش دهید، و چگونه فعالیت خود را بازاریابی کنید.

شبکه توسعه شغلی

شبکه توسعه شغلی

شبکه توسعه شغلی مشهور جهانی دو گواهینامه ارائه می دهد:

 • مربی توسعه شغلی و شغلی
 • مربی انتقال شغل و حرفه

هر دو برنامه شامل یک مرور کلی از ماهیت در حال تغییر مشاغل و تکنیک های جستجوی کار است. برنامه مربی انتقال شغل و شغل دارای گزینه های سه روزه حضوری یا مجازی است.

هر دو برنامه در آمریکای شمالی، اروپا، آفریقا، آسیا و استرالیا ارائه می شوند و شامل مدرسان از سراسر جهان می شوند.

این دو گزینه شامل دوره‌هایی هستند که برای ساعات آموزش مداوم برای مشاغلی که مستلزم فرصت‌های توسعه حرفه‌ای مداوم و ساعات آموزش مداوم طبق تعریف ICF هستند تأیید شده‌اند.

موسسه مربیان شغلی

موسسه مربیان شغلی

تکمیل برنامه مربی حرفه ای گواهی شده موسسه مربی شغلی شامل:

 • تماشای وبینارها
 • خواندن کتاب درسی تعیین شده
 • تکمیل امتحانات فصل
 • امتحان نهایی
 • 50 ساعت کار مربیگری میدانی با حقوق یا بدون مزد

این گواهینامه به مدت سه سال اعتبار دارد و با اخذ 30 ساعت واحد آموزش مداوم قابل تمدید است.

دانشگاه رایدر

دانشگاه رایدر

دانشگاه رایدر تمرکز و گواهینامه یادگیری زندگی و شغلی را ارائه می دهد.

به عنوان یک استاد رهبری سازمانی، می توانید تمرکز مربیگری زندگی و شغلی را انتخاب کنید یا گزینه فقط گواهی را انتخاب کنید.

با این وجود، هر دو برنامه توسط مرکز اعتبارسنجی و آموزش، Inc. و در قالب ترکیبی یا کاملا آنلاین در دسترس هستند.

منابع از PositivePsychology.com

ما می خواهیم بهترین منابع مربیگری شغلی را برای شما به ارمغان بیاوریم، بنابراین برای یافتن بهترین ابزارها به ابزارها، پرسش ها و الگوهای مربیگری شغلی نهایی بروید.

تعیین هدف یک عنصر مهم برای مربیان شغلی و جویندگان شغل است. در عمل خود، به احتمال زیاد از مشتریان خود می خواهید که اهداف قابل مدیریتی را تعیین کنند. کاربرگ اهداف SMART ما مطمئناً هنگام ایجاد اهداف مرتبط و حرفه ای برای دستیابی و پیشرفت شغلی شما مفید خواهد بود.

همانطور که گفته شد، گوش دادن فعال یک مهارت حیاتی برای داشتن یک مربی شغلی خواهد بود. چه بخواهید گوش دادن فعال خود را بهبود ببخشید یا یکی از مشتریان خود را تشویق کنید تا این مهارت را بهبود بخشد، کاربرگ بازتاب گوش دادن فعال ما مفید خواهد بود. به همین ترتیب، کاربرگ بازتاب ارتباط موثر ما به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های ارتباط کلامی و غیرکلامی خود را تقویت کنید تا یک مربی شغلی موفق‌تر باشید.

کاربرگ نقاط قوت گذشته، حال و آینده ما می تواند به مشتریان کمک کند تا نقاط قوت خود را شناسایی کنند، که برای به کارگیری در حرفه آینده ضروری است. کاربرگ اهداف و نقاط قوت ما همچنین می تواند به ایجاد اهداف کاریابی کمک کند. درک نقاط قوت مشتریانتان به هدایت آنها در مسیر درست برای یک شغل کامل کمک می کند.

هدف مشاوران شغلی، مانند مربیان شغلی، کمک به مشتریان برای برنامه ریزی شغلی است. برخلاف مربیان شغلی، مشاوران شغلی نیاز به مجوز دارند و توسط سیستم‌های مدرسه، دفاتر شغلی کالج، شرکت‌های مشاوره خصوصی، آژانس‌های اجتماعی و دفاتر کار دولتی استخدام می‌شوند.

اگر به دنبال مشاوره شغلی به عنوان جایگزینی برای مربیگری شغلی هستید، ببینید:

برای تعیین اینکه آیا کوچینگ برای شما یک حرکت حرفه ای عاقلانه خواهد بود یا خیر، تکمیل آیا مربیگری برای من مناسب است؟ لیست کار این کاربرگ ابزاری عالی برای ارزیابی اینکه آیا مربیگری انتخاب شغلی مناسبی برای شما خواهد بود یا خیر.

گرفتن پیغام خانگی

تصمیم گیری برای تبدیل شدن به یک مربی شغلی یک تعهد هیجان انگیز است. مهم است که گواهینامه و برنامه های آموزشی مناسب را انتخاب کنید تا از توانایی خود در کمک به دیگران برای دستیابی به اهداف حرفه ای خود اطمینان داشته باشید.

هنگام انتخاب برنامه ای که متناسب با نیاز شما باشد، از خود بپرسید:

 • آیا این برنامه معتبر است؟
 • آیا این برنامه شامل تمام جنبه های آموزش مربی شغلی می شود؟
 • آیا توسط متخصصان پرشور با تجربه گسترده در این زمینه ارائه می شود؟
 • آیا برای عملی کردن دانش شما به کار میدانی نیاز است؟
 • آیا فرآیند ارزیابی برای صدور گواهینامه لازم است؟
 • چه نوع پشتیبانی یا فرصت های شبکه ای در طول و بعد از برنامه ارائه می شود؟

اکنون که به دانش لازم برای تبدیل شدن به یک مربی حرفه ای موفق مجهز شده اید، برای شما آرزوی موفقیت در ورود به این حوزه کمکی موثر داریم.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. فراموش نکنید که سه تمرین آموزشی شغلی و شغلی ما را به صورت رایگان دانلود کنید.