مشاوره با روانشناس ایرانی در آلمان (هامبورگ، کلن، برلین و ...)

مشاوره با روانشناس ایرانی در آلمان (هامبورگ، کلن، برلین و …)

مقاله چه قدر برای شما مفید بود؟

مهاجرت مشکلات خود را دارد و یکی از این مشکلات ممکن است به سلامت جسمی و روحی شما مربوط باشد. یک پزشک با تجربه خود در هر کجای دنیا می تواند به افراد از فرهنگ های مختلف کمک کند. اگر به مشاوره روانشناسی نیاز دارید، پیش کدام مشاور می روید؟ روانشناس آلمانی یا روانشناس ایرانی در آلمان؟

روانشناس ایرانی یا آلمانی؟ برای مشاوره به چه کسی مراجعه کنیم؟

بر اساس تحقیقات روانشناسی و آمار به دست آمده از نتایج درمانی، مشاوره با روانشناس ایرانی در آلمان بهتر از مشاوره با روانشناس آلمانی است. دلیل این امر این است که همه ترجیح می دهند به زبان مادری خود صحبت کنند تا در مورد شخصی ترین مشکلات و عمیق ترین احساسات خود صحبت کنند.

در کنار زبان، نقش فرهنگ نیز بسیار مهم است. اگر روانشناس با فرهنگی که در آن بزرگ شده اید آشنا نباشد، درک مشکلات و مسائل شما بسیار دشوارتر است.

اتحاد درمانی یکی از مهمترین مؤلفه های موفقیت در مشاوره روانشناسی است. این اتحاد درمانی نتیجه یک رابطه خوب بین مشاور و مراجعه کننده است. حال اگر زمینه فرهنگی و زبان این دو مشترک باشد، امکان ایجاد اتحاد درمانی چند برابر می شود. به همین دلیل مشاوره با روانشناس ایرانی در آلمان مفیدتر از مشاوره با روانشناس آلمانی خواهد بود.

اگر به دنبال مشاوره در آلمان هستید، یک روانشناس ایرانی در برلین، هامبورگ، فرانکفورت یا کلن پیدا کنید. ویژگی های دیگری که برای یافتن یک روانشناس خوب باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

دانش و تجربه

داشتن رزومه معتبر و تجربه درمانی بسیار مهم است. قبل از مراجعه به مشاور باید همه این موارد را به دقت بررسی کنید.

اطلاعات به روز شده

اعتبار علمی و سالها تجربه مشاوره مهم است. اما کافی نیست. روانشناس شما باید فردی باشد که با آخرین روش های درمانی به روز باشد.


برای رزرو جلسه مشاوره با روانشناس ایرانی در آمریکا کلیک کنید


حس همدلی

اگر روانشناس شما را تحقیر می کند، نمی تواند به شما کمک کند. همدلی روانشناس مهمترین عامل تأثیرگذار در فرآیند مشاوره است.

بدون قضاوت

اگر در حین مشاوره به شما برچسب زده شود یا احساسات و رفتار شما مورد قضاوت قرار گیرد، این مشاوره نتیجه خوبی نخواهد داشت.

روانشناسان ایرانی در آلمان در چه زمینه هایی مشاوره می دهند؟

روانشناسان ایرانی در آلمان در زمینه های مختلف مشاوره می دهند. این حوزه های مشاوره عبارتند از:

درمان استرس

مهاجرت استرس های خود را دارد و یکی از رایج ترین استرس ها استرس پس از سانحه است PTSD نقل شده. این نوع استرس نیاز به کمک حرفه ای دارد و یک روانشناس ایرانی در آلمان می تواند به شما کمک کند.

درمان افسردگی

اگر پس از شروع زندگی در آلمان احساس تنهایی، انزوا، عدم لذت بردن از زندگی و غمگینی می کنید، ممکن است در آستانه ابتلا به افسردگی باشید. برای پیشگیری بهتر است با روانشناس متخصص در درمان افسردگی صحبت کنید.

زوج درمانی

چه در آلمان ازدواج کرده باشید، چه قبل از مهاجرت ازدواج کرده اید یا با یک آلمانی ازدواج کرده اید، مشاوره زوجین در آلمان به شما کمک می کند تا اختلافات خود را حل کنید. به خصوص اگر روانشناس ایرانی داشته باشید که با موضوع مهاجرت و فرهنگ آلمانی نیز آشنا باشد.

مشاوره فردی

برای مراجعه به روانشناس لازم نیست منتظر بروز مشکل باشید. شاید به پیشرفت شغلی و تحصیلی نیاز داشته باشید یا باید برخی از مهارت های زندگی را در خود تقویت کنید. مشاوره روانشناسی فردی با روانشناس ایرانی در آلمان به شما کمک می کند تا زندگی سالم و هدفمندتری داشته باشید.

مشاوره خانواده

مشکلات خانوادگی می تواند زندگی شما را از کیلومترها دورتر تحت تاثیر قرار دهد. برای حل اختلافات و مشکلات خانوادگی، مشاوره با روانشناس ایرانی که با فرهنگ خانواده های ایرانی آشنایی بیشتری دارد، بی شک مؤثرتر از مشورت با روانشناسان آلمانی است. حتی اگر مجبور به شرکت در جلسات با اعضای خانواده خود هستید، مشاوره آنلاین خانواده با روانشناس ایرانی بهترین گزینه خواهد بود.

مشاوره ازدواج

چه تصمیم به ازدواج با یک ایرانی در آلمان داشته باشید و چه با یک آلمانی، مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند مسیر هموارتری را طی کنید و بهتر است آن مشاور با شما و سوابق فرهنگی شما آشنا باشد تا شما را بهتر راهنمایی کند.

مشاوره کودکان و نوجوانان

مهم نیست در کجای دنیا هستید، تربیت کودک موضوعی پیچیده است و نیاز به آمادگی دارد. اگر با فرزندتان مهاجرت کرده اید، اسکان او در محیط جدید می تواند چالش هایی را به همراه داشته باشد یا اگر فرزندتان را در آلمان به دنیا آورده اید و می خواهید او را با مولفه های فرهنگی ایران آشنا کنید، مشاوره کودک و نوجوان بهترین راه است.

روانشناسی مهاجرت به آلمان

علاوه بر تمام موارد ذکر شده، مهاجرت می تواند استرسی را به شما تحمیل کند که بر مدیریت و برنامه ریزی زندگی شما تأثیر می گذارد. یک روانشناس ایرانی در مونیخ یا اشتوتگارت یا هر جای آلمان به شما کمک می کند تا بر این استرس ها غلبه کنید.


روانشناسان ایرانی در کدام مناطق آلمان به ایرانیان مشاوره می دهند؟

اگر به دنبال مشاوره با یک دکتر روانشناس ایرانی در اسن، بوخوم، آخن یا هر شهر دیگری در آلمان هستید، روانشناسان زیادی وجود دارند؛ اما برای اطمینان از کیفیت این مشاوره ها استفاده از مشاوره آنلاین با روانشناس ایرانی را پیشنهاد می کنیم.

در این صورت فرقی نمی کند که به دنبال روانشناس ایرانی از دورتموند، هایدلبرگ، هانوفر، برمن، دوسلدورف یا بن هستید، روانشناسان ایرانی به صورت آنلاین در سراسر آلمان در دسترس شما هستند.


برای مشاوره با بهترین روانشناسان ایرانی در کانادا کلیک کنید


خدمات مشاوره با روانشناسان ایرانی در آلمان در سیمیاروم

سیمیاروم اولین خدمات مشاوره آنلاین به ایرانیان خارج از کشور است که با در نظر گرفتن اختلاف زمانی ایران و اروپا و گرد هم آوردن بیش از 50 استاد روانشناسی از ایران، خدماتی را ارائه کرده است تا بتوانید به راحتی در منزل و یا در محل خود مشاوره کنید. محل کار. مشاوره روانشناسی با کیفیت دریافت کنید.

مشاوران سیمیاروم در زمینه های مشاوره ای که گفتیم مجرب هستند و با رزرو نوبت مشاوره می توانید با مناسب ترین روانشناس ایرانی مشکل خود در ارتباط باشید. همچنین این امکان وجود دارد که زمانی که در طول مراحل درمان نیاز به تغییر مشاور دارید، مشاور را خودتان انتخاب کنید و درخواست تغییر روانشناس کنید.