منو سایت

روانشناسی پشت شیر ​​درمانی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روانشناسی پشت شیر ​​درمانی

1. ضربه زدن با نقطه طب سوزنی آمیگدال را آرام می کند

لمس نقاط طب سوزنی شناخته شده سیگنال های غیرفعال کننده ای را به آمیگدال می فرستد. در جلسات مکرر ضربه زدن EFT، سیگنال‌های غیرفعال‌کننده بر سیگنال‌های فعال‌کننده پاسخ استرس ایجاد شده توسط قرار گرفتن در معرض افکار ناراحت‌کننده، بیشتر است.

تصویربرداری عصبی نشان می دهد که اثرات تقریباً آنی رخ می دهد، که ممکن است بهبود سریع علائم گزارش شده با ضربه زدن به EFT را توضیح دهد (Feinstein, 2019).

2. ضربه زدن با طب سوزنی تثبیت مجدد حافظه را تسریع می کند

از آنجایی که ضربه زدن به EFT منجر به سیستم عصبی منظم‌تری می‌شود، بیانیه قرار گرفتن در معرض همزمان احساسات مضطرب را در مرکز قرار می‌دهد. تصویر ذهنی طاقت فرسا از اهدای خون برای یک فرد مبتلا به فوبیا از سوزن به طور غیرمنتظره ای با تحریک کمتری مواجه می شود و این “خطای پیش بینی” شبکه عصبی را برای تغییر آماده می کند.

فرضیه ضربه زدن برای سیم‌کشی مجدد مدارهای عصبی است که از الگوهای ذهنی ناسازگار پشتیبانی می‌کنند (Feinstein 2021).

3. EFT استرس فیزیولوژیکی را کاهش می دهد

مداخله بالینی EFT نشانگرهای بیولوژیکی استرس، از جمله ضربان قلب در حالت استراحت، فشار خون، عملکرد سیستم ایمنی و هورمون استرس کورتیزول را بهبود می بخشد.

استرس کم مزمن و فعال شدن مکرر پاسخ استرس می تواند اثرات طولانی مدتی بر بدن داشته باشد، مانند افزایش وزن، فشار خون بالا، اثرات قلبی عروقی و تغییرات مغزی مرتبط با اضطراب، افسردگی و اعتیاد (باخ و همکاران، 2019؛ استپلتون و همکاران، 2020).

آیا می توانید از شیر درمانی برای اضطراب استفاده کنید؟

در زدن

ضربه زدن به EFT یک درمان موثر برای کاهش علائم اضطراب تجربه شده در اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)، تروما، اضطراب اجتماعی، درد مزمن و غیره است.

اندازه اثر کلی TEC برای درمان اضطراب از قبل از درمان تا پس از درمان 1.23 بود که یک اندازه اثر بزرگ است (Clond, 2016).

یک ضربه بی صدا

هنگامی که سیستم عصبی در حالت بی نظمی شدید، مانند جنگ یا گریز است، ضربه زدن نرم بدون بیانیه تنظیم مکانی ملایم برای شروع کاهش ضربان قلب، تنفس و افکار مضطرب است. به مراجعان آموزش دهید که مستقیماً بر روی احساس فشار ناشی از ضربه زدن انگشتان روی هر یک از هشت نقطه طب سوزنی تمرکز کنند.

از بدن شروع کنید

بیانیه آغازین ملایم هماهنگی بر بدن فیزیکی متمرکز است. ما اغلب می‌توانیم تغییر در بدن فیزیکی خود را راحت‌تر از تغییر در احساسات یا تفکر خود تشخیص دهیم، و احساس پیشرفت دلگرم‌کننده است.

با یک بیانیه هماهنگی متمرکز بر بدن شروع کنید که دقیقاً در کجای بدن احساس، فکر یا احساس احساس می شود. به عنوان مثال، تنش در صورت ما، پروانه ها در معده ما، و دندان قروچه ما احساسات بدنی هستند که با پریشانی در ذهن ما مرتبط هستند.

علل ریشه ای را شناسایی کنید

هنگامی که پریشانی بیشتر کاهش می یابد، اظهارات همسویی که عمیق تر به احساسات یا افکار مرتبط با علائم فیزیولوژیکی می روند ممکن است.

برای دو سوالی که می‌توانید از آنها برای کشف دلایل ریشه‌ای ضربه زدن به EFT استفاده کنید، به این قسمت پادکست Tapping Q & A با Gene Monterastelli گوش دهید.

یک مطالعه موردی

این مطالعه موردی توسط روانشناس گریگوری نیکوزیا و همکاران را مرور کنید. (2018) در حالی که او از ترکیب EFT و حساسیت زدایی حرکت چشم و پردازش مجدد برای درمان PTSD در یک بازمانده از سقوط مرکز تجارت جهانی استفاده کرد.

نکاتی در مورد استفاده از ضربه EFT برای کاهش وزن

ضربه زدن به EFT برای کمک به کاهش وزن، کاهش میل به غذا و بهبود آسیب شناسی روانی پرخوری استفاده شده است.

نکته 1: منفی را با مثبت جایگزین کنید

پس از چندین دور ضربه زدن موفقیت آمیز EFT بر روی ولع غذا، روی عبارت تاکیدی مثبتی ضربه بزنید که جایگزین محلی می شود که ولع غذا در آن بوده است.

  • بیانیه تنظیم هوس: “اگرچه این ولع برای چیزهای شیرین چنین باری به نظر می رسد، من کاملا خودم و این احساس را می پذیرم.”
  • همانطور که استرس گزارش شده توسط خود شما کاهش می یابد، آن را با جملات تاکیدی مثبت جایگزین کنید: “من به بدنم گوش می دهم”، “بدن من راضی است” یا “من از بدنم مراقبت می کنم.”

نکته 2: روی نظرات منفی ضربه بزنید

برای تقویت اعتماد به نفس بدن خود، اظهارات منفی دیگران را با گنجاندن آنها در بیانیه هماهنگی پاک کنید. برای توضیحات دقیق تر، این داستان شفابخش راشان مارتنز را بخوانید.

  • نظر منفی: “این شلوار جین روی باسن شما خیلی تنگ است.”
  • بیانیه تنظیم: “با وجود اینکه مادرم می گوید شلوار جین من برای من خیلی تنگ است، من کاملاً ظاهرم را می پذیرم.”
  • عبارت یادآوری: “خیلی تنگ”
  • سطح پریشانی خود را خود ارزیابی کنید. تا زمانی که پریشانی به 0 یا 1 کاهش یابد، ادامه دهید.

در ادامه، بپرسید مشتری دوست دارد به مادرش چه بگوید. به این پاسخ ها برای هر یک از طب سوزنی ضربه بزنید:

  • “تو باعث میشی که نسبت به خودم احساس بدی داشته باشم. دست از این کار بردارید.»
  • من از ظاهرم خوشم می آید.
  • “نظرات خود را برای خود نگه دارید.”

سطح پریشانی خود را خود ارزیابی کنید. تا زمانی که پریشانی به 0 یا 1 کاهش یابد، ادامه دهید.

نکته 3: فواید کاهش وزن

مزایای وام گرفتن، همانطور که قبلاً توضیح داده شد، زمانی است که ناراحتی شما تسکین می یابد در حالی که مشاهده می کنید که شخص دیگری از TEC روی مشکل خود ضربه می زند.

از این تکنیک در تنظیمات گروهی یا به عنوان تکلیف خانگی استفاده کنید. از مشتریان بخواهید یک ویدیوی EFT را تماشا کنند و ضربه بزنید. زیر را برای نمایش زنده آموزشی ببینید زیرا داوسون چرچ از ضربه زدن برای توقف استفاده از شیرینی به عنوان جایزه در یک کارگاه EFT استفاده می کند. همچنین می توانید این دستورالعمل ها را برای استفاده از مزایای وام مطالعه کنید.