منو سایت

بهترین روانشناس رشت و استان گیلان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
بهترین روانشناس رشت و استان گیلان

بهترین روانشناس رشت کیست و چگونه او را پیدا کنیم؟ ده ها روانشناس و مشاور در رشت کار می کنند و حتما تصمیم گرفته اید از این مشاوران مشاوره بگیرید. طبیعی است که برای یافتن بهترین روانشناس در استان گیلان تلاش کنیم تا از مهارت و تجربه او کمک بگیریم تا در زمینه مشکلات زندگی یا اختلالات روانی به ما کمک کند. در این مقاله قصد دارم شما را با معیارها و معیارهای لازم برای انتخاب بهترین روانشناس رشت آشنا کنم تا از همان ابتدا با مشاوران مختلف ملاقات نداشته باشید و مشکلات خود را مطرح کنید.

بهترین روانشناس رشت چه ویژگی هایی دارد؟

چگونه بفهمیم روانشناس خوب است و می تواند به ما کمک کند؟ ما معیارها و ویژگی های خود را بررسی می کنیم تا بفهمیم آیا این فرد می تواند درمانگر خوبی باشد یا خیر. برخی از ویژگی های یک درمانگر خوب عبارتند از:

  1. تخصص و صلاحیت علمی
  2. رعایت اصول اخلاقی
  3. نرخ مناسب ملاقات

خواندن توصیه می شود: یک روانشناس خوب چه ویژگی هایی دارد؟

1. تخصص و صلاحیت علمی روانشناس

در سال‌های اخیر، رسانه‌های اجتماعی باعث افزایش افرادی شده است که ادعا می‌کنند در زمینه‌های تخصصی از جمله روانشناسی و مشاوره واجد شرایط هستند. به خصوص بسیاری از صفحات اینستاگرام و کانال های تلگرامی در این زمینه فعال هستند. متأسفانه برخی از این افراد نه تنها فاقد آموزش صحیح هستند، بلکه با ارائه راهکارهای نادرست بر مشکلات مردم می افزایند. بنابراین برای ما بسیار مهم است که روانشناس مهارت و تخصص کافی برای کمک به ما داشته باشد و این با تعداد فالوورهای یک فرد در شبکه های اجتماعی مشخص نمی شود. اگر درمانگر نتواند مشکل مراجع را به درستی تشخیص دهد، روند درمان تاثیر مثبتی نخواهد داشت، بلکه مضر خواهد بود. کاردرمانگر باید بتواند مشکل فرد را از میان ده ها اختلالی که می شناسد به درستی تشخیص دهد. سپس با روش مناسب به گونه ای درمان کنید که احتمال بازگشت (عود) بسیار کاهش یابد.

2. رعایت اصول اخلاقی

رعایت اصول اخلاقی و رعایت حقوق بشر توسط درمانگران بسیار مهم است. اگر روانشناس اصل رازداری را رعایت نکند، مراجعه کننده نمی تواند به او اعتماد کند و در نتیجه درمان موثر نخواهد بود. متأسفانه روانشناسان زرد اخلاق را زیر پا می گذارند و مشکلات متقاضیان درمان را در شبکه های اجتماعی افشا می کنند. همچنین برخی از این افراد به جای همدلی در جلسات درمانی مراجع را قضاوت و سرزنش می کنند. در همین حال، مشتری برای حل مشکلات خود به ما مراجعه کرده است. و اگر به کسی نیاز داشت که او را قضاوت و متهم کند، می توانست از اطرافیانش کمک بگیرد. بنابراین باید روانشناسی را انتخاب کنیم که ما را قضاوت نکند و حافظ راز ما باشد.

3. نرخ ملاقات مناسب

متاسفانه قیمت جلسات مشاوره در رشت به طرز شگفت آوری بالاست. برخی از روانشناسان برای هر مشاوره میلیون ها ویزیت دریافت می کنند که نه تنها منطقی نیست، بلکه به دور از عدالت است. در شرایطی که مردم توان پرداخت هزینه های زندگی خود را ندارند، اخذ چنین هزینه های بالایی از مشتریان امری نامناسب و غیرقانونی است. چنین مشاورانی دغدغه درمان را ندارند و فقط به فکر کسب درآمد هستند. یادمان باشد بهترین روانشناس رشت کسی است که درمان را اولویت اول و درآمد را در اولویت دوم قرار دهد.

بهترین روانشناس تهران سوچیانت زوارزاده است

راهکارهایی برای یافتن بهترین روانشناس در رشت

تا اینجا ویژگی های بهترین مشاور در رشت را فهمیدیم، اما چگونه فردی با این ویژگی ها را پیدا کنیم. من به شما چند راه حل پیشنهاد می کنم.

  • از دوستان ما کمک بگیرید
  • سایت های روانشناسی را مرور کنید
  • در گوگل مپ جستجو کنید
  • گفتگو با روانشناسان

برای انتخاب بهترین مشاور در رشت از دوستان خود کمک بگیرید

خوشبختانه مردم شهر رشت به دلیل فرهنگ بالای خود به سلامت روان اهمیت ویژه ای می دهند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد برای حل مشکلات خود به مشاور مراجعه می کنند. این می تواند فرصت خوبی برای یافتن بهترین مشاور در رشت باشد. می توانید از دوستان خود بپرسید که با چه کسانی مشورت کرده اند و آیا جلسات آنها مؤثر بوده است یا خیر. در عین حال باید به یاد داشته باشید که افراد با مشکلات و شرایط مختلف به مشاور مراجعه می کنند. همچنین معیارهای افراد برای انتخاب بهترین مشاور یکسان نیست. اما این روش می تواند یکی از راه های کمک به انتخاب شما باشد.

نقشه های گوگل را بررسی کنید

Google Map به شما کمک می کند تا به راحتی کلینیک های روانشناسی را پیدا کنید. این سرویس نه تنها برای دریافت اطلاعات کلی در مورد کلینیک ها مفید است، بلکه با بررسی نظرات سایر کاربران می توانید تصمیم بگیرید که آیا این درمانگر برای شما مناسب است یا خیر. توجه داشته باشید که برخی از این بررسی ها قابل اعتماد نیستند و ممکن است به طور مصنوعی سعی کنند کارشناس را عالی یا بد جلوه دهند. یکی دیگر از ویژگی های خوب Google Maps امکان پرسیدن سوال است. در این قسمت می توانید مشکلات خود را به صورت سوال مطرح کنید تا متخصص به شما پاسخ دهد و پس از بررسی پاسخ او تصمیم بگیرید که از او کمک بگیرید.

سایت های روانشناسی را بررسی کنید

اگر کلمه روانشناس را در موتورهای جستجو تایپ کنید با ده ها سایت در زمینه روانشناسی مواجه خواهید شد. مطالعه مقالات این سایت ها دلیل خوبی برای آگاهی از کیفیت خدمات و سطح مهارت درمانگر است. می توانید جستجوی خود را اصلاح کنید. به عنوان مثال، اگر احساس می کنید که از اضطراب رنج می برید، کلمه “درمان اضطراب” را تایپ کنید و سایت هایی که در مورد آن نوشته اند را مطالعه کنید. با این روش می توانید قضاوت کنید که آیا درمانگر مورد نظر مهارت و تجربه کافی دارد یا خیر.

با مشاوران تماس بگیرید

یکی دیگر از پیشنهادهای من تماس با تلفن مشاوران است. پیدا کردن این شماره ها کار سختی نیست و می توانید شماره تلفن ها را از شبکه های اجتماعی یا سایت های آنها پیدا کنید. پس از تماس، مشکل خود را به طور خلاصه شرح دهید و از مشاور بپرسید که آیا می تواند کمک کند و در این زمینه تخصص دارد یا خیر. سوالات کوتاه شما در این چند دقیقه می تواند در تصمیم گیری شما موثر باشد. البته امکان صحبت مستقیم با برخی روانشناسان وجود ندارد، اما باید با منشی صحبت کنید. اما همچنان می توانید از منشی بخواهید که چند دقیقه از وقت خود را به شما بدهد.

کانال های ویدئویی را تماشا کنید

برخی از روانشناسان یک کانال روانشناسی در یوتیوب یا صفحه اینستاگرام دارند. می توانید برنامه های آنها را برای تغییر سبک زندگی یا درمان اختلالات روانی تماشا کنید. با تماشای ویدیوها متوجه خواهید شد که آیا سخنان درمانگر ارزش علمی دارد یا صرفا بیانگر تجربیات و نظرات شخصی است. برای بررسی کیفیت اظهارات درمانگر، می توانید از گوگل کمک بگیرید و مسائلی را که او مطرح می کند جستجو کنید. مثلاً اگر روشی برای درمان اضطراب پیشنهاد کرد، در گوگل آن را جستجو کنید و ببینید آیا چنین روشی وجود دارد؟ برخی از این برنامه های ویدیویی شامل چت زنده است و می توانید به صورت آنلاین با مشاور تماس بگیرید و نگرانی های خود را مطرح کنید.

بهترین روانشناس رشت برای درمان اختلالات روانی

بهترین روانشناس رشت برای درمان اضطراب

اختلال اضطراب یکی از مشکلات رایج در ایران است. متأسفانه برخی از درمانگران بی تجربه این مشکل را با افسردگی یا استرس اشتباه می گیرند و آن را اشتباه تشخیص می دهند. شناسایی این اختلال بسیار مهم است. یک درمانگر با تجربه می تواند با بررسی علائم و معیارهای لازم برای یک اختلال اضطرابی، این مشکل را به درستی تشخیص داده و درمان کند. بد نیست بدانید که اختلال اضطراب ریشه برخی دیگر از اختلالات روانی است.

بهترین روانشناس رشت برای درمان استرس

ما به بهترین روانشناس رشت برای درمان استرس می گوییم که اطلاعات کافی در مورد استرس و اختلالات مربوط به تروما داشته باشد. او باید تفاوت بین اضطراب و استرس را بداند. زیرا مرز باریکی بین این دو اختلال وجود دارد. اگر بتواند به درستی ریشه های استرس را بیابد، می تواند درمان را به درستی انجام دهد.

بهترین روانشناس رشت برای درمان وسواس

اگر وسواس دارید و می خواهید بهترین روانشناس رشت را برای درمان وسواس خود پیدا کنید، ابتدا با استفاده از روش های ذکر شده در بالا جستجو کنید. سپس از درمانگر بپرسید که در این زمینه چند مشتری داشته است و آیا در درمان آنها موفق بوده است یا خیر. روند درمان OCD کمی پیچیده است و درمانگر باید مهارت کافی برای تغییر رفتار فرد را داشته باشد. در برخی شرایط لازم است دارودرمانی همراه با روان درمانی انجام شود. توجه داشته باشید که دارودرمانی کار روانپزشک و روان درمانی کار روانشناس است.

بهترین روانشناس رشت برای درمان افسردگی و اختلال دوقطبی

بهترین روانشناس رشت برای درمان افسردگی فردی است که با علائم افسردگی، اختلال دوقطبی و سایر اختلالات خلقی آشنا باشد و به راحتی آنها را تشخیص دهد. کسانی که از اختلال خلق رنج می برند با افکار منفی، خستگی، ناامیدی و بی انگیزگی دست و پنجه نرم می کنند. آنها قادر به انجام وظایف روزمره نیستند و روابط محدودی با دیگران دارند. یک مشاور خوب باید بتواند شرایط مراجعه کننده افسرده را به خوبی درک کند و با کمک تخصصی به او کمک کند تا از این وضعیت دردناک خارج شود.

بهترین مشاور خانواده در رشت

مشکلات خانوادگی و زناشویی زمانی قابل حل است که افراد به جای اینکه از روانشناس بخواهند نقش قاضی را بر عهده بگیرد، برای یافتن راه حل تلاش کنند تا طرفین بدانند حق با چه کسی است. کار درمان شامل قضاوت و اتهام نیست، بلکه هدف آن کمک به طرفین است. بهترین مشاوره خانواده در رشت فردی است که شنونده خوبی باشد و مشکلات و روابط بین فردی و چالش هایی که بین افراد وجود دارد را به درستی درک کند، سپس به طرفین کمک کند تا راه حل هایی را برای حل مشکلات خود بیابند و اجرا کنند.

بهترین روانشناس رشت برای درمان اختلال شخصیت

اختلالات شخصیت مجموعه ای از اختلالات روانی پیچیده است که بر ذهن و رفتار افراد تأثیر می گذارد. این اختلالات اثرات منفی بر روابط بین فردی بر جای می گذارد. جالب اینجاست که این مراجعان نسبت به درمانگران بسیار مقاوم هستند و به ندرت همکاری می کنند. بهترین روانشناس رشت برای درمان اختلال شخصیت ابتدا باید در شکستن مقاومت مراجع و جلب اعتماد او موفق باشد. سپس این مشکلات را با استفاده از روش های درمانی موثر از جمله روانکاوی و طرحواره درمانی درمان کنید.

اگر در استان گیلان هستید و به دنبال بهترین روانشناس رشت هستید با ما تماس بگیرید ما آماده ارائه خدمات حضوری و آنلاین به شما هستیم. 09901222329

شماره تلفن بهترین روانشناس رشت چیست؟

می توانید با شماره 09901222329 در تلگرام یا واتساپ تماس بگیرید.

بهترین روانشناس رشت کیست؟

سوشیانت زوارزاده یکی از بهترین روانشناسان استان گیلان، عضو انجمن روانشناسی ایران و انجمن روانشناسی آمریکاست.