منو سایت

12 راه برای تعیین اهداف سال نو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
12 راه برای تعیین اهداف سال نو

مقاله چه قدر برای شما مفید بود؟

رفع مشکل تاخیر

به طور سنتی، آغاز سال جدید زمانی برای تصمیم گیری های جدید است. تصمیمات سال نو وعده هایی هستند که به خود می دهید و برای حفظ آنها تلاش ویژه ای می طلبد. به عنوان مثال، می خواهید از انجام کارهای منفی مانند سیگار کشیدن دست بردارید یا کارهای مثبتی مانند تناسب اندام، سازماندهی، گذراندن زمان بیشتری با خانواده و دوستان انجام دهید. با دیدن تلاش لازم برای انجام این کارها، ممکن است وسوسه شوید که تسلیم شوید. احتمالاً فکر می کنید که بعداً وقتی زمان بیشتری دارید به این وعده ها عمل خواهید کرد. شما ایده “بعدا” را می پذیرید و به تعویق می اندازید.

اگر می خواهید به تعویق انداختن دست بردارید، سیمیاروم 12 پیشنهاد برای شما دارد تا تصمیمات سال نو خود را به واقعیت تبدیل کنید:

12 راه برای تعیین اهداف سال نو

 1. تصمیم بگیرید که کاری را انجام دهید که واقعاً معنی دار، قابل اندازه گیری و دست یافتنی باشد. فرقی نمی کند که به موقع پرداخت کنید، سیگار را ترک کنید یا در یک پروژه دانشگاهی کار کنید.
 2. در مورد مسائل مهم دیدگاه داشته باشید. آیا ترجیح می دهید رویاهای خود را در دفترچه یادداشت خود بنویسید یا اظهارنامه مالیاتی فوریه خود را ارسال کنید؟ مسئله انتخاب بین این و آن نیست، زیرا هر دو مهم هستند. مشکل اما اختلاف زمانی است. رسیدن به یک رویا می تواند یک عمر طول بکشد. تا زمانی که کار را به تعویق بیندازید، تکمیل فرم مالیاتی تنها چند ساعت در سال طول می کشد.
 3. قدرت تعهد خود را بررسی کنید. چه چیزی نصیبت می شود؟ چه کار می کنی؟ آیا سود ارزش از دست دادن را دارد؟ نکته: اگر کاری را انتخاب می‌کنید که چندان مهم نیست، معمولاً بهتر است چیزی را انتخاب نکنید یا چیز دیگری را انتخاب کنید.
 4. برای موفقیت برنامه ریزی کنید تعیین اهداف آسان است. اکثر تصمیمات سال نو به دلیل عدم برنامه ریزی شکست می خورند. برنامه، برنامه ای برای رسیدن به هدف است. اگر می خواهید وزن کم کنید و آن را حفظ کنید، اول، دوم، سوم چه کار می کنید؟ وقتی میل به غذاهای چاق کننده رژیم غذایی شما را تهدید می کند چه می کنید؟ برای همه یک استراتژی داشته باشید.
 5. خودکارآمدی را تمرین کنید. این باورها هستند که به شما اجازه می دهند افکار، احساسات و اعمال خود را برای رسیدن به اهداف خود سازماندهی، هماهنگ و تنظیم کنید. این نوع ایمان مانند یک نبوت تحقق خود است. اگر باور داشته باشید که کنترل اعمال خود را در دست دارید، قدرت خود را افزایش خواهید داد.
 6. مراقب وسوسه ها باشید. وسوسه آن بخش حیله گر، فریبنده و تخیلی ذهن است که بهترین نیت شما را تهدید می کند. این صدای بخشی از روان ماست که می گوید بخور، بیاشام و شاد باش که فردا ممکن است بمیریم. وسوسه برای اکثر مردم نسخه های یکسانی دارد: «امروز در مورد جزئیات بی توجه باشید. “همیشه می توانید از فردا شروع کنید.” وسوسه را با ترفندهای خودش شکست دهید. بگویید: «از همین حالا شروع کنیم، همیشه می توانیم بعداً خوش بگذرانیم».
 7. از فلسفه “اکنون انجامش بده” را دنبال کنید. این تکنیک در انجام کارهای درست، به روش درست و در زمان مناسب خلاصه می شود تا بتوانید اثربخشی، موفقیت و شادی خود را افزایش دهید.
 8. به خودت پاداش بده انگیزه های متعددی برای حمایت از پیشرفت خود ایجاد کنید. به اقدامات انجام شده با پاداش‌های کوتاه‌مدت مناسب که بخشی عادی از زندگی روزمره شما هستند، مانند نوشیدن قهوه یا خواندن چند صفحه از یک کتاب، پاسخ دهید. با دادن پاداش‌های طبیعی برای انجام اقدامات هدفمند، می‌توانید حتی سخت‌تر فشار بیاورید.
 9. از سرزنش بپرهیزید. اگر امروز خود را به خاطر کاری که دیروز انجام ندادید سرزنش کنید، بیشتر وقت خود را تلف می کنید. همین حالا شروع کنید. مارکوس اورلیوس، امپراتور روم قرن اول پس از میلاد، این را به خوبی بیان کرد که گفت: “گذشته شما از بین رفته است، اما آینده شما نامشخص است.” شما بر روی کاری که در لحظه حال انجام می دهید کنترل دارید. اما شما کنترلی بر گذشته ندارید. آینده به زودی در راه است و شما می توانید با برداشتن گام های سازنده در حال حاضر به شکل گیری آن کمک کنید.
 10. پذیرش ناراحتی را بخشی از برنامه خود برای تغییر قرار دهید. گاهی اوقات طبیعی است که وقتی به اهداف خود شک دارید، احساس ناراحتی یا ناراحتی کنید. این احتمال وجود دارد که خیلی زود از هدف خود دست بکشید زیرا ناراحت نیستید. اما اگر در کاری که انجام می‌دهید ناراحتی و مشکل را پیش‌بینی می‌کنید، احتمالاً استرس کمتری را تجربه خواهید کرد و کارهای بیشتری انجام می‌دهید.
 11. هدفی را که بالاتر از توانایی های شماست انتخاب نکنید. رعایت ضرب الاجل ها، غلبه بر عادت های منفی و دنبال کردن رویاهای خود را به عادت تبدیل کنید. با این حال، زمان می برد تا مغز خود را با این تغییر وفق دهد. اگر چند تغییر بزرگ در برنامه ایجاد کنید، احتمالاً شکست خواهید خورد. هر بار هدفی را تعیین کنید که در دسترس شما باشد.
 12. رویکرد جهانی داشته باشید. تاریخ شروع را انتخاب کنید. برای آماده شدن برای تغییر برنامه ریزی کنید. از یک دوست بخواهید پیشرفت روزانه شما را پیگیری کند. پیشرفت خود را نمودار کنید خود را مجبور کنید به موقع شروع کنید. به طور مرتب فواید آتی را که با پشتکار به دست خواهید آورد را به خود یادآوری کنید و دردهایی را که می توانید با انجام کار از آنها دوری کنید را مرور کنید. بپذیرید که برخی از مراحلی که برمی دارید دشوار خواهند بود. اما این ناراحتی می تواند مقدمه ای برای لذت موفقیت باشد. هیچ راه ساده‌تری برای درک چالش‌های معنادار تغییر سبک زندگی شخصی جز حرکت به جلو وجود ندارد. اگر می توانید راه آسان تری پیدا کنید که کار می کند، آن را انجام دهید.