منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • افشای تجربیات آزار و اذیت سایبری – روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

افشای تجربیات آزار و اذیت سایبری – روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
افشای تجربیات آزار و اذیت سایبری - روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

توسط لوسی بتز

موضوع هفته مبارزه با قلدری امسال، تماس با ما است. Reach Out پس از مشورت اتحاد ضد قلدری با جوانان و معلمانی انتخاب شد که موضوعی را برای توانمندسازی افراد در هنگام تجربه قلدری پیشنهاد کردند. این موضوع مهم همچنین تکمیل کننده تحقیقات اخیر اعضای گروه تحقیقاتی قلدری و رفتار پرخاشگرانه است که تمایل جوانان به افشای تجربیات آزار و اذیت سایبری را بررسی کرده است.

افشای تجربیات آزار و اذیت سایبری - روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

پژوهش ما تمایل نوجوانان 11 تا 15 ساله را برای افشای آزار و اذیت سایبری بررسی کرد. ما متوجه شدیم که 88٪ از تقریباً 600 نوجوانی که با آنها کار کردیم، گفتند که آزار و اذیت سایبری را افشا می کنند. وقتی به این موضوع نگاه کردیم که چه کسی احتمال بیشتری برای افشای مزاحمت سایبری دارد، متوجه شدیم که زنان جوان و کسانی که سطوح پایین‌تری از آزار و اذیت سایبری را تجربه کرده‌اند، بیشتر گزارش می‌دهند که اگر مزاحمت سایبری را تجربه کرده‌اند، به کسی می‌گویند.

ما همچنین از نوجوانان خواستیم که اگر فاش کنند که آزار و اذیت سایبری را تجربه کرده‌اند، چه کسانی به نظرشان مفید خواهد بود، گزارش دهند. ما متوجه شدیم که تفاوت‌هایی در این که چه کسی از نظر سنی مفید است، وجود دارد. آنهایی که کوچکتر بودند فکر می کردند والدینشان و پلیس کمک کننده خواهند بود، در حالی که آنهایی که بزرگتر بودند فکر می کردند که دوستانشان مفید خواهند بود. زنان جوان همچنین گزارش دادند که دوستانشان مفید خواهند بود. تفاوت مشاهده شده در اینجا ممکن است نشان دهنده اهمیت فزاینده همسالان در دوران نوجوانی باشد.

اگرچه اعداد کلی برای آن دسته از نوجوانانی که گفته‌اند آزار و اذیت سایبری را افشا می‌کنند بالا بود، مهم است که دلایلی را در نظر بگیریم که چرا آنها ممکن است انتخاب کنند. نه برای ارتباط و افشای تجربیات آزار و اذیت سایبری. در مطالعه خود، به نوجوانان این فرصت را دادیم که دلایل خود را برای عدم افشای آزار و اذیت اینترنتی بیان کنند. بیشترین دلیل ذکر شده برای افشا نکردن این است که نوجوانان احساس می کنند می توانند به تنهایی از پس آزار و اذیت سایبری برآیند (42%). با این حال، دلایل دیگر شامل خجالت (14٪)، نگرانی از قضاوت دیگران (11٪)، ترس از اینکه افشای وضعیت را بدتر می کند (11٪)، و اعتقاد به اینکه دیگران کمک نمی کنند (10٪) بود.

افشای تجربیات آزار و اذیت سایبری - روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

به طور خلاصه، ما متوجه شدیم که اکثریت نوجوانان می‌گویند که تجربیات آزار و اذیت سایبری را افشا می‌کنند. با این حال، باید دید که اگر نوجوانان با آزار و اذیت سایبری مواجه شوند، این تصور به جزوه هایی از سوی نوجوانان تبدیل می شود یا خیر. از یک طرف، اگرچه بسیاری در نمونه ما گزارش کردند که می‌توانند با آزار و اذیت سایبری کنار بیایند، البته، این هنوز هم باعث می‌شود تعداد زیادی از آنها این کار را انجام ندهند – که سکوت می‌کنند و از ترس یا خجالت به دنبال حمایت نمی‌روند. به همین دلیل مهم است که در نظر بگیریم که چگونه می‌توانیم در صورت مورد آزار و اذیت سایبری، ارتباط را برای افراد آسان‌تر کنیم و چرا تحقیقاتی مانند این و کار اتحاد ضد قلدری بسیار ضروری است.


این تصویر یک توییت از حساب توییتر @PsychologyNTU را نشان می دهد که شامل متن زیر است:"این هفته #هفته_ضد_قلدری است و موضوع امسال

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نتایج این مطالعات در (دانلود مقاله رایگان است)

  • Betts، LR، Spencer، KA، & Baguley، T. (2022). تشریح افشای قربانی شدن سایبری در نوجوانان بریتانیا: نقش سن، جنسیت، مشارکت در آزار و اذیت سایبری و زمان صرف آنلاین. مجله روانشناسی ژنتیک، 183، 40-53. لینک مقاله: https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/00221325.2021.2001413

اعتبار تصویر