منو سایت

استرس و عصبانیت افراد درونگرا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
استرس و عصبانیت افراد درونگرا

مقاله چه قدر برای شما مفید بود؟

تصورات غلطی در مورد افراد درونگرا در جامعه وجود دارد. مثلاً این روزها احساس می کنیم که چرا برخی از دوستانمان عصبانی نیستند یا چقدر آرام و صبور هستند و از خود می پرسیم: چگونه عصبانی نباشند و استرس نداشته باشند؟ این یک افسانه است که آنها مردم را دوست ندارند یا می خواهند همیشه تنها باشند. در واقع افراد درونگرا استرس را تجربه می کنند که می تواند نوعی هیجان یا ماجراجویی برای افراد برون گرا باشد و نحوه ابراز خشم آنها با افراد برون گرا متفاوت است.

تفاوت بین برونگراها و درونگراها

برونگراها تمایل دارند اعتماد به نفس، مسلط و با انگیزه بالایی داشته باشند. در حالی که افراد درونگرا بیشتر خود را دست کم می گیرند و به “زمان استراحت” بیشتری نیاز دارند. این بدان معنی است که درونگراها اغلب از برنامه ریزی با دیگران اجتناب می کنند. زیرا ممکن است فکر کنند که ممکن است آن روز خاص انرژی کافی نداشته باشند. آنها به احتمال زیاد رویدادهای اجتماعی را زودتر ترک می کنند و کمتر با یک رویداد درگیر می شوند. بیشتر افراد درونگرا به جای جلب توجه گروهی ترجیح می دهند با یک فرد یا یک گروه کوچک صحبت کنند.

درونگراها به اندازه افراد برونگرا از مردم لذت می برند و اغلب دوستان بسیار خوبی برای کسانی هستند که به آنها اهمیت می دهند. با این حال، آنها از این تعاملات برای تخلیه احساسات خود استفاده می کنند. انرژی نمیگیره

درونگراها ممکن است کمتر از همتایان برونگرا خود برنامه ریزی کنند و حتی اگر از معاشرت با دیگران لذت می برند، قرارهای خود را لغو کنند. آنها به احتمال زیاد قبل از به اشتراک گذاشتن افکار خود با دیگران به چیزهایی فکر می کنند. آنها اغلب بیشتر تحت تأثیر خلق و خوی دیگران هستند. با این حال، درونگراها نیز مردم را دوست دارند، عمیقاً به دوستان خود اهمیت می دهند و به اندازه افراد برونگرا به ارتباط نیاز دارند. آنها فقط ممکن است از یک شب آرام با یک دوست بیشتر از یک مهمانی پر سر و صدا و شلوغ لذت ببرند.

درونگراها چگونه خشم خود را تخلیه می کنند؟

مشکلات احتمالی برای درونگراها

متأسفانه، تحقیقات نشان می دهد که افراد درونگرا سطوح پایین تری از شادی و رضایت از زندگی را گزارش می دهند. محققانی که در مورد ویژگی های شخصیتی «پنج بزرگ» مطالعه می کنند دریافتند افرادی که درون گراتر هستند ممکن است در مدیریت استرس و شادی به طور کلی مشکل داشته باشند.

خشم درونگراها

وقتی درونگراها عصبانی می شوند، تمایل دارند همه چیز را درون خود نگه دارند و خشم خود را از دیگران و حتی از خودشان پنهان می کنند. یا بیشتر ما اینطور فکر می کنیم. در واقع، این بیشتر افسانه است تا واقعیت.

وقتی درونگراها عصبانی می شوند، ممکن است سعی کنند احساسات خود را سرکوب کنند. اما تلاش آنها فقط تا حدی موفقیت آمیز خواهد بود. ظاهر آرام آنها فقط یک پوشش است و علیرغم آنچه ممکن است فکر کنند، پوشش خوبی نیست. درونگراهای خشمگین احساسات خود را به روش های ظریف و غیر مستقیم نشان می دهند.

خشم درونگرا چگونه است؟

شش کاری که افراد درونگرا هنگام عصبانیت انجام می دهند عبارتند از:

  1. آنها خشم خود را بر روی اجسام بی جان خالی می کنند

اگر در نزدیکی یک فرد درونگرا یک سری ضربات مداوم را می شنوید، احتمالاً به این معنی است که او ناراحت و عصبانی است و آن را روی در، کشو یا ظرف های خالی بیرون می آورد.

  1. آنها خشم خود را از تکنولوژی بیرون می آورند

حتی کوچکترین خرابی دستگاهی مانند تلفن همراه یا لپ تاپ می تواند خشم یک درونگرا را برانگیزد. تبدیل به خشم ناامید شده

آیا عصبانیت خود را از چیزها بیرون می آورید؟

  1. ناگهان آنها تبدیل به بزرگترین بدبین در جهان می شوند

هنگامی که خشم آنها سرکوب می شود، تمایل به جابجایی یا فرافکنی دارند، به همین دلیل است که گاهی اوقات از اشیاء بی جان و وسایل تکنولوژیک رنج می برند.

آنها در خشمگین ترین لحظات خود می توانند موقعیتی را که آنها را برانگیخته است به عنوان جلوه ای از دنیای بی تفاوت و بی احساسی ببینند که آنها را پر از رنج و اضطراب کرده است. به همین دلیل، آنها ناگهان پر از بدبینی، بی تفاوتی یا تقدیرگرایی می شوند. صرف نظر از موضوع، جهان بینی آنها ناگهان تیره و تار می شود.

  1. آنها شکست های جزئی را جدی می گیرند

کوچکترین ناامیدی می تواند آنها را پایین بیاورد. آنها ممکن است تهاجمی نباشند. اما پاسخ های غیرکلامی و کلامی آنها به احساسات درونی مملو از احساس گناه خواهد بود. به عنوان مثال، آنها یک گفتگوی درونی مسموم را شروع می کنند و این آنها را در یک وضعیت آشفتگی داخلی نگه می دارد.

  1. آنها به یک مکان خصوصی می روند

درونگراهای خجالت زده همیشه تنهایی را انتخاب نمی کنند. اما اگر ناراحتی عاطفی آنها ناشی از عصبانیت باشد، ممکن است به دنبال جداسازی خود از افراد دیگر در خانه یا محل کار باشند. درونگراهای عصبانی به راحتی می توانند با تماس اجتماعی بیش از حد تحریک شوند. بسیاری از آنها ناپدید می شوند.

  1. آنها تنهایی و استقلال خالص را انتخاب می کنند

درونگراها ممکن است به طور موقت از اتفاقاتی که باعث می شود احساس بی اهمیتی، بی احترامی، نادیده گرفته شدن یا بدرفتاری با آنها کند، ناامید شوند. در عرض چند ساعت، آنها ممکن است نه تنها از شخصی که آنها را عصبانی کرده، بلکه از کل بشریت ناامید شوند.

در این موارد، درونگراها به حالت عاطفی طوفانی خود واکنش نشان می دهند و به شدت مستقل و خودکفا می شوند و اصرار دارند که همه کارها را خودشان انجام دهند.

در نهایت، یافتن راهی برای مقابله فعالانه، سازنده و موثر با خشم یک درونگرا می‌تواند تأثیری ماندگار داشته باشد.

به عنوان یک درونگرا، چگونه باید استرس خود را مدیریت کنم؟

راهبردهای مدیریت استرس درونگراها

البته، درونگراها می‌توانند هر یک از تکنیک‌های مدیریت استرس را که برون‌گراها انجام می‌دهند، انجام دهند، اما تکنیک‌های خاصی ممکن است برای درون‌گراها جذاب‌تر باشند. سایر تکنیک ها بیشتر برای افراد درونگرا مناسب است. در نهایت، برخی از استراتژی‌ها برای مقابله با تمایل طبیعی به حذف برخی از فعالیت‌هایی که می‌توانند برای شما مفید باشند، مهم هستند، که ممکن است برای افراد برون‌گرا طبیعی باشد. این استراتژی ها عبارتند از:

مدیتیشن را تمرین کنید

مدیتیشن می‌تواند انعطاف‌پذیری شما را در برابر استرس در صورت تمرین طولانی‌مدت افزایش دهد، به شما کمک می‌کند در کوتاه‌مدت احساس آرامش کنید و به شما امکان می‌دهد توانایی تمرکز خود را در زمانی که تحت استرس محیط خود هستید، بهبود بخشید. یا اطرافیان شما سیر هستند، افزایش می یابد.

دست به کار شوید و بنویسید

تحقیقات نشان می‌دهد که یادداشت روزانه راهی عالی برای پردازش احساسات یا آموزش ذهن شما برای تمرکز بر موارد مثبت است. نوشتن، به ویژه برای افراد درونگرا، راهی عالی برای پردازش آنچه در ذهن شماست و بیرون آوردن آن است.

افکار خود را بررسی کنید

افکار منفی می توانند استرس را افزایش دهند. برونگراها اغلب تمایل بیشتری به تفکر مثبت دارند. اما الگوهای فکری مثبت را می توان توسعه داد. به عنوان مثال، سعی کنید تأثیرات مثبت کوچکی را تمرین کنید که می توانید در زندگی روزمره خود ایجاد کنید.

فضای زندگی خود را دوباره طراحی کنید

درونگراها دوست دارند فضای مخصوص به خود را داشته باشند، مکانی برای شارژ. اگر فضای شما به هم ریخته باشد این کار دشوارتر می شود. نگه داشتن یک “مکان شاد” برای خود می تواند برای مدیریت استرس عالی باشد.

متشکرم

در حالی که برون گراها ممکن است به طور خودکار از کسانی که به آنها اهمیت می دهند تشکر کنند. اما درونگراها اغلب از ابراز قدردانی استفاده نمی کنند. ابراز قدردانی از افراد زندگی تان می تواند به روابط و احساسات شما کمک کند. حتی اگر گفتن مستقیم آن برای شما سخت است، سپاسگزاری خود را یادداشت کنید.

خوش بینی را تمرین کنید

برونگراها اغلب خوش بین هستند و تمایل دارند چالش ها را مثبت تر ببینند. این یک مزیت را فراهم می کند. کسانی که مشکلات زندگی را به‌جای «تهدید» به‌عنوان «چالش» می‌بینند، استرس کمتری دارند و در برخورد با آن‌ها فعال‌تر هستند. کسانی که خوش بین هستند، معمولاً موفق ترند. خوشبختانه، خوش بینی را می توان تا حدودی تعدیل کرد. اگر فردی درونگرا هستید، می توانید با گرایش فعال به خوش بینی در مدیریت استرس موفق تر باشید.

محدودیت های خود را بشناسید و به آنها احترام بگذارید

بسیاری از افراد درون گرا احساس می کنند برای اینکه دوستانه تر به نظر برسند باید برای دوستان برون گرا خود شبیه خودشان باشند. اگه اذیتت نکنه خوبه مطالعات نشان می دهد که درونگراها زمانی که «برونگرا عمل می کنند» احساس شادی بیشتری می کنند. با این حال، مهم است که محدودیت های خود را بشناسید و فعالیت های خود را انتخاب کنید تا بیش از حد خود را تحت فشار قرار ندهید.

با خودت مهربان تر باش

از آنجایی که گاهی به نظر می رسد دنیا برای افراد برونگرا ساخته شده است و درونگراها اغلب مورد قضاوت قرار می گیرند، مهم است که تفاوت های خود را بپذیرید. همه ما نقاط قوت و ضعف خود را داریم و اگر بتوانید به دیگران بگویید آنها را دوست دارید. اما ممکن است به «استراحت» بیشتری نیاز داشته باشید، ممکن است بیشتر پذیرفته شوید. مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که باید با خودتان مهربان باشید تا با دیگران مهربان باشید.

منبع
منبع