منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیا وارد دانشگاه می شوم و اگر همه چیز را نفهمم چه؟ – روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

آیا وارد دانشگاه می شوم و اگر همه چیز را نفهمم چه؟ – روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیا وارد دانشگاه می شوم و اگر همه چیز را نفهمم چه؟ - روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

توسط جان هادسون

برای ما اینجا در NTU، به نظر می رسد همین دیروز بود که با افتخار فارغ التحصیلی دانشجویانمان را جشن می گرفتیم، اما اینجا آماده شروع سال تحصیلی جدید هستیم. بنابراین خوشحالیم که پذیرای دانشجویان جدید و بازگشتی هستیم که مشتاقانه منتظر جشن گرفتن سالهای فارغ التحصیلی خود هستیم. چه بخواهید سفر کارشناسی (یا فوق لیسانس) خود را با ما شروع کنید یا ادامه دهید، ممکن است اضطراب های قابل درک در میان هیجانات وجود داشته باشد، بنابراین این هفته ما به بررسی چند مورد از رایج ترین آنها می پردازیم – ملاقات با افراد جدید و برخورد با آنها با مقالات مجلات علمی – و امیدواریم اطمینان خاطر را فراهم کنیم.

ملاقات با افراد جدید: احتمالاً تأثیر اولیه بهتری نسبت به آنچه فکر می کنید می کنید

اینکه بتوانید با افراد زیادی ملاقات کنید می‌تواند یکی از هیجان‌انگیزترین چیزها در مورد شروع دانشگاه باشد، چیزی که واقعاً باید منتظر آن بود. اما برای بسیاری از دانش‌آموزان، این چشم‌انداز ممکن است آنقدرها هم هیجان‌انگیز نباشد – یا حداقل ممکن است برخی اعصاب با آن درآمیخته باشد. حتی کسانی که به طور معمول از معاشرت و ایجاد دوستی لذت می برند، ممکن است در مورد ملاقات با افراد جدید دچار اضطراب شوند:آیا من جا خواهم زد“، “بقیه خیلی مطمئن به نظر می رسند“،”آیا آنها من را دوست خواهند داشت؟» و تمام نگرانی‌های کوچک دیگری که ممکن است هنگام تجربه چنین موقعیت‌هایی ایجاد شوند. مانند قو ضرب المثلی که روی آب بسیار زیبا به نظر می رسد اما دیوانه وار در زیر سطح پارو می زند، ممکن است احساس کنیم که دیگران به نظر می رسند که همه چیز را مرتب کرده اند. در مقایسه با ما بسیار مطمئن هستیم، در حالی که باید خیلی سخت کار کنیم تا اشتباه نکنیم. خوشبختانه وجود دارد حداقل دو خبر خوب برای اکثر افرادی که به تأثیری که بر دیگران می گذارند اهمیت می دهند. اولاً، تقریباً همه در وضعیت یکسانی هستند. ما فقط نگرانی دیگران را نمی بینیم که چگونه – درست مثل ما – آنها نیز نگران این هستند که چگونه درک می شوند یا اینکه چگونه به نظر می رسد دیگران تا این حد با هم سازگاری دارند! دوم، تحقیقات اطمینان‌بخش‌تری از روان‌شناسی وجود دارد که نشان می‌دهد افراد دیگر در واقع ما را بیشتر از آنچه ما تصور می‌کنیم دوست دارند.

تحقیقات اریکا بوثبی و همکارانش نشان داده است که ما به طور کلی من دست کم میگیرم اولین تاثیری که ما روی افراد دیگر می گذاریم و اینکه شرکای مکالمه جدیدمان چقدر با ما چت می کردند. به عبارت دیگر، ساده نیست شما کسی که نگران چنین چیزهایی است – که اکثریت قریب به اتفاق ما هستند – و احتمالاً همه ما تأثیر بسیار بهتری از آنچه فکر می کنیم بر دیگران می گذاریم. می‌توانید خلاصه‌ای از این تحقیق را در اینجا در مجموعه مقالات انجمن روان‌شناسی بریتانیا بخوانید (که واقعاً ارزش بررسی هر هفته را دارد زیرا خلاصه‌هایی زیبا و آسان از آخرین تحقیقات دنیای روان‌شناسی ارائه می‌دهد).

تصویری تزئینی که یک بحث گروهی را نشان می‌دهد، این عکس روی دست‌های شخصی تمرکز می‌کند که در حین صحبت کردن به او اشاره می‌کند.

و اگر علاقه مند به بررسی عمیق تر این تحقیق هستید، می توانید به مقاله اصلی تحقیق در مجله علوم روانشناسی دسترسی داشته باشید (شما باید “ورود موسسه” را انتخاب کنید و سپس دستورالعمل ها را دنبال کنید تا با استفاده از دانشگاه خود وارد شوید. مدارکی که هنگام ثبت نام دریافت خواهید کرد). با این حال، شاید فکر خواندن یکی از آن مقالات مجلات علمی «غیرممکن» دشوار و پیچیده شما را مملو از ترسی مشابه ملاقات با افراد جدید کند؟ ادامه دهید و امیدواریم بتوانیم در مورد آن نیز کمی به شما اطمینان دهیم…

تحصیل در دانشگاه: اگر در ابتدا همه چیز را نمی فهمید نگران نباشید

شما در طول دوره تحصیلی خود کارهای مختلفی را برای توسعه مهارت های خود انجام خواهید داد. یکی از رایج ترین و حیاتی ترین مهارت ها بر اساس شواهد علمی و تئوری است که خواهید آموخت. همانطور که پیشرفت می کنید، از کتاب های درسی روانشناسی مقدماتی به کاوش در تحقیق و تئوری در مقالات مجلات خواهید رفت. آنها احتمالاً در بالای لیست بسیاری از افراد از راه های استراحت و لذت بردن از اوقات فراغت خود نیستند (بله، حتی بسیاری از دانشگاهیان)، اما آنها مهم هستند زیرا به شما کمک می کنند تا درک عمیق تری از موضوع و چگونگی آن به دست آورید. مربوط به سوالاتی است که می خواهید به آنها پاسخ دهید.

راستش را بخواهید، دورنمای انتخاب و خواندن یک مقاله تصادفی ژورنال به طور خودکار من را پر از هیجان نمی کند، اما من خیلی بیشتر می خواهم مقاله ای را در مورد موضوعی بخوانم من علاقه مند هستم یا ممکن است به من کمک کند چیزهایی را که روی آنها کار می کنم درک کنم. علاقه و ارتباط بسیار زیاد است تفاوت. اگر در مورد موضوع کنجکاو باشیم، همه ما بیشتر به آنچه مقاله تحقیقاتی می گوید علاقه مند خواهیم شد: چی محققین انجام دادند چگونه چرا) انجام دادند چی پیدا کردند و چی آیا همه اینها به این معنی است من و زندگی منیا بله تحقیق خودم? چیزهایی وجود دارد که ما باید به عنوان بخشی از آموزش خود بخوانیم و ممکن است موضوعات مورد علاقه ما نباشند، اما این تمرین به شما کمک می کند پیشرفت کنید و همیشه چیزهایی وجود دارد که می توانیم از آن بیاموزیم. اما علاوه بر مطالعه ای که به شما اختصاص داده شده و تحقیقاتی که برای نمرات خود خواهید یافت، چرا به دنبال مقالاتی در مورد موضوعات یا موضوعاتی که واقعاً مورد علاقه شما هستند نباشید؟

تصویر تزئینی که یک فرد و یک سگ را در کنار هم روی تشک یوگا نشسته اند و فرد در حالت نشسته یوگا قرار دارد.

آیا سگ ها و صاحبانشان شخصیت های مشابهی دارند (شاید)؟ همه غیر از ما این کار را کردند واقعا آیا زندگی آنها مرتب شده است (احتمالاً نه)؟ آیا واقعاً می توانید یاد بگیرید که کاریزماتیک تر باشید (ظاهراً می توانید)؟ و آیا می توانید فقط با نگاه کردن به ابروهای یک خودشیفته بگویید (من آن را خراب نمی کنم، می توانید اینجا بفهمید)؟ به هر حال، اگر یک سؤال روانشناختی مهم (یا سرگرم کننده) دارید، احتمالاً تحقیقاتی در مورد آن وجود دارد (و اگر وجود ندارد، شاید بتوانید آن را درست در پروژه تحقیقاتی سال آخر خود بگنجانید!).

اما درک مقالات مجلات بسیار سخت است – شاید من به اندازه کافی باهوش نیستم?

آیا دنبال کردن نوشتن در مقالات مجلات کمی دشوار است؟ تبریک می گویم، شما کاملا عادی هستید. از یک طرف، اصطلاحات فنی یا برخی از طرح های تحقیقاتی پیشرفته یا تجزیه و تحلیل های آماری وجود خواهد داشت که قبلاً هرگز در مورد آنها نشنیده اید. آنها مطمئناً می توانند درک را به یک چالش تبدیل کنند – اما از شما انتظار نمی رود که متوجه شوید رگرسیون چندگانه یا تحلیل پدیدارشناختی تفسیری زمانی است که برای اولین بار تحصیل خود را شروع می کنید. این با کسب دانش و تجربه به دست می آید. با این حال، داشتن زمان سختی به دلیل اینکه با مفاهیم جدید زیادی دست و پنجه نرم می‌کنید و تلاش می‌کنید تا با نوشته‌های آکادمیک آشنا شوید، دلیلی بر این نیست که به اندازه کافی برای آن باهوش نیستید. خواندن و درک تحقیقات آکادمیک یک مهارت پیشرفته است، بنابراین اگر در حال مبارزه هستید، این تنها مدرکی است که نشان می دهد کاری که می خواهید انجام دهید چالش برانگیز است. احساس ناامیدی غیرعادی نیست – می دانم که در دوران دانشجویی این کار را می کردم و تنها نبودم – پس خیلی به خودتان سخت نگیرید. لطفا مطمئن باشید که درک شما توسعه یافته و آسان تر خواهد شد، تا زمانی که روی آن کار کنید.

آیا وارد دانشگاه می شوم و اگر همه چیز را نفهمم چه؟ - روانشناسی در دانشگاه ناتینگهام ترنت

دومین مورد در مورد مقالات مجلات علمی این است شاید اهمیت کمتری دارد، اما فکر می‌کنم اگر بخواهیم مردم را به خواندن تحقیق تشویق کنیم، هنوز هم مرتبط است. با توجه به نحوه نگارش بسیاری از مقالات مجلات علمی، ممکن است شما را ببخشند که فکر می کنید ما برای خسته کننده کردن حتی جذاب ترین موضوع امتیاز دریافت می کنیم! دلیلش این نیست که ما واقعاً خسته کننده هستیم (امیدوارم)، بسیاری از آن به دلیل انتظاراتی است که مقالات چگونه باید نوشته شوند، و به همین دلیل است که همه ما برای نوشتن به این روش آموزش دیده ایم. من وارد بحث در مورد چرایی این موضوع نمی شوم (و حداقل دلایل مهمی برای برخی از آنها وجود دارد)، اما دلیلی که در اینجا برجسته می کنم این است که بگویم که نه، این شما نیستیدگاهی اوقات ممکن است در هنگام نوشتن واقعاً احساس کار سختی باشد، حتی برای یک دانشگاهی باتجربه. ممکن است روند کندی به نظر برسد، اما زمانی که به آن عادت کردید، آسان‌تر می‌شود و خواهید آموخت که به دنبال چه چیزی باشید، چه چیزی مهم است و به چه معناست. و اگر از شما خواسته شد که مقاله ای را به عنوان بخشی از کلاس های خود بخوانید، هر اصطلاح یا مفهومی را که متوجه نمی شوید یادداشت کنید و از استاد خود بپرسید. ما برای همین اینجا هستیم، بنابراین خوشحال خواهیم شد که توضیح دهیم.

در مورد چیزی مطمئن نیستید؟ از ما بپرسید، معلمان شما برای آن اینجا هستند

تصویر تزئینی که نمای مردی را نشان می‌دهد که دستش را برای پرسیدن یک سوال بالا می‌برد

در این رابطه، می‌توان فرض کرد که همه افراد کلاس – به جز ما – می‌فهمند و ترس‌هایی که در دوران کودکی ایجاد می‌کنیم می‌تواند ما را نگران کند که اگر سؤالی بپرسیم یا نیاز به تکرار دوباره چیزی داشته باشیم، شبیه احمق‌ها خواهیم شد. حتی ممکن است نگران باشید که اگر در کلاس سؤال بپرسید یا اولین باری که چیزی را شنیدید متوجه نشدید، استادان اذیت شوند. با این حال، به عنوان یک سخنران، لطفاً به من اجازه دهید تا به شما بگویم که این چقدر نادرست است. شما با آمدن به دانشگاه تعهد بزرگی به عهده گرفته اید و ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا از آن بهترین استفاده را ببرید. پرسیدن سؤال از این امر پشتیبانی می کند و در واقع به ما کمک می کند تا زمینه هایی را شناسایی کنیم که می توانیم برای دفعه بعد که این موضوع را آموزش می دهیم روشن کنیم. همچنین به طور کلی یک شرط مطمئن است که اگر چیزی را کاملاً متوجه نشدید، دانش‌آموزان دیگری نیز دقیقاً همین احساس را دارند، بنابراین شما هم به همسالان خود لطف می‌کنید.

یکی دیگر از دلایل مهم بودن سؤالات شما این است که ما انسان هستیم و وقتی به نظر می رسد که مردم به اندازه کافی به آنچه می گوییم اهمیت می دهند تا سؤال بپرسند یا با آنچه که ما آموزش می دهیم درگیر شوند، خوشحال می شویم. به عنوان یک دانشجو، به یاد دارم که احساس می کردم نمی خواستم اساتیدم را اذیت کنم یا با نشان دادن اینکه به گفته های آنها عمل نکرده ام، آنها را ناامید کنم. حالا که به عنوان یک مدرس در طرف مقابل هستم، می فهمم که چقدر اشتباه کرده ام. من و همکارانم اغلب وقتی از کلاس لذت می بریم نظر می دهیم، و این معمولاً جلساتی است که دانش آموزان سؤال می پرسند و به بحث می پردازند. به این ترتیب برای همه جالب تر و مفیدتر است. بنابراین اگر چیزی را متوجه نشدید، لطفاً بپرسید – این به ما احساس مفید بودن می‌دهد، بنابراین شما هم به ما لطف می‌کنید و هم به خودتان!


زمانی که در دانشگاه شروع می‌کنید چیزهای زیادی برای پذیرش وجود دارد، امیدوارم این یک تجربه هیجان‌انگیز و الهام‌بخش باشد که پس از فارغ‌التحصیلی با افتخار به آن نگاه کنید. و به یاد داشته باشید که همیشه حمایت و مشاوره وجود دارد. شما اطلاعات زیادی را به عنوان بخشی از مقدمه خود خواهید داشت و ما فقط چند مورد را در زیر برجسته کرده ایم که می تواند به شما کمک کند در جامعه NTU مستقر شوید و احساس کنید که بخشی از جامعه NTU هستید.

  • شروع از NTU:”چه جدید باشید و چه به NTU بازمی‌گردید، شما بخشی از جامعه NTU ما هستید و ما در هر مرحله برای شما در کنار شما هستیم. ما از شما می خواهیم که در مورد زندگی در NTU احساس اعتماد به نفس، آماده و هیجان زده کنید و همه چیزهایی را که ما و شهر ناتینگهام ارائه می دهیم تجربه کنید.
  • مرکز پشتیبانی دانشجویان دانشگاه ناتینگهام ترنت با پیوندهایی به طیف وسیعی از پشتیبانی و منابع از جمله ایمنی، سلامت و رفاه، خدمات ثبت نام دانشجو و اطلاعات شناسایی، محل اقامت و موارد دیگر.
  • اتحادیه دانشجویان NTU: اطلاعات مربوط به پشتیبانی، مشاغل، جوامع و رویدادها را از اتحادیه دانشجویی خود دریافت کنید، از جمله:

تصاویر